Anasayfa / Dallas Mavericks / Dallas Mavericks – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 08.03.23

Dallas Mavericks – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 08.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Dallas Mavericks Çarşamba günü saat 04:30’da Utah Jazz ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 toplam sayı limitini 234.5 olarak açıklamışlar.

Dallas Irving takasından sonra henüz istediği etkiyi bulamadı ve son 4 maçlarından 3 tanesini de kaybettiler. Buna rağmen 33 galibiyerleri var ve halen hedefledikleri 6. sıradan, yani play-in oynamadan direkt play-off bileti kapmaktan sadece 1 adım uzaktalar. Son maçlarda sonuçlardan bağımsız olarak ortak noktalar yüksek tempo ve bol skordu. Son 3 maçlarında bizlere sırasıyla 246, 259 ve 256 sayı izletmişlerdi! McGee’den bu maçta faydalanamayacaklar, başka eksikleri yok.

Jazz ise halen play-in umutları olan ekiplerden birisi. Şuana kadar 31 galibiyet topladılar ve 10. sırada yer alıyorlar. Ancak son 3 maçlarını üst üste kaybettiklerini ve formsuz olduklarını da belirtelim. Son 2 maçlarında gelen kayıpların yanı sıra bir diğer ortak nokta ise yüksek tempo ve bol skordu. Thunder deplasmanında üst üste alınan bu mağlubiyette bizlere sırasıyla 233 ve 248 sayı izlettirmişlerdi. Bu maçta Clarkson, Kessler ve Sexton’dan faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında elbette bir siklet farkı var. Dallas’ın elinde Doncic ve Irving gibi iki süper yıldız var. Ancak son maçlarda galibiyet elde etmek konusunda pek de güven vermiyorlar. Jazz’ın da play-in iddiasının devam ediyor olması dirençlerinin yüksek olmasına neden olacaktır. Bu nedenle de ev sahibinin nasıl kazanacağını kestirmek güç. Bunun yerine Jazz’ın da son maçlarda artan temposu, Dallas’ın zaten Doncic-Irving ikilisi sayesinde skoru üretiminde sorun yaşamadığını dikkate alarak tercihimi üst seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: ÜST (234.5) – 1.47
Best10 Oranı: ÜST (234.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Indiana Pacers – Dallas Mavericks İddaa Tahmini (2) 28.03.23

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Indiana Pacers Salı günü saat 02:00’de Batı ekibi Dallas Mavericks ile …