Anasayfa / Dallas Mavericks / Dallas Mavericks – Washington Wizards İddaa Tahmini 13.02.24

Dallas Mavericks – Washington Wizards İddaa Tahmini 13.02.24

NBA Batı Konferansı ekibi Dallas Mavericks Salı günü saat 04:30’da Doğu ekibi Washington Wizards ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 9.5 handikap belirlemişler. 

Dallas son 4 maçını üst üste kazanarak formda bir görüntü verdi. Bu sayede de 30 galibiyete ulaştılar ve kendilerine 8. sırada yer buldular, ana hedefleri olan ilk 6 yani play-off yarışından ise sadece 1 galibiyet uzaktalar artık! Evlerindeki son 3 maçlarına baktığımızda ise Orlando’yu 2 sayı ve Thunder’ı tam 35 sayı farkla geçerken, Bucks’a ise 12 sayı farkla kaybettiklerini gördük. Doncic ve Irving’in sağlıklı bir şekilde sahada olması son dönemdeki serinin temel nedeni. Bu maçta da sadece Exum ile Lively’dan yoksun olacaklar.

Wizards sadece Doğu’nun değil, tüm ligin zayıf halkalarından birisi. Son 5 maçlarını üst üste kaybettiler ki zaten şimdiye kadar sadece ama sadece 9 galibiyet toplayabildiler… Deplasmandaki son sekansta denk rakipleri geçerek moral bulmuşlardı ama ilk ciddi sınavlarında, 10 Şubat’da konuk oldukları lider Boston’a çarpılmaktan kurtulamadılar ve 4 sayı farkla yenildiler. Bu maç öncesi önemli bir eksikleri bulunmuyor. 

İki takım arasında net bir siklet farkı var. Dallas, Batı’nın iddialı play-off takımlarından biri konumundayken Wizards ise ligin zayıf halkalarından birisi. Son maçlarda toparlanma sinyalleri vermiş olsalar da Dallas’da Irving ile Doncic’in sağlıklı olarak forma giyebildiği bir ortamda, bu deplasmanda şanslarının olmayacağını düşünüyorum. Thunder’ı burada tam 35 sayı farkla geçerek moral ve özgüven depolayan Dallas’ın bir kez daha çift haneli farklarla net bir galibiyet almasını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.73
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Nancy İddaa Tahmini 02.03.24

Fransa Betclic ELITE Pro A 24. hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Cumartesi günü saat 20:30’da Nancy …