Anasayfa / Basketbol Haber / Darüşşafaka’nın Favori Oyun Kurucu Adayı

Darüşşafaka’nın Favori Oyun Kurucu Adayı

Her ne kadar sınırlı bir bütçesi olsa da şuana kadar yaptığı akıllı hamlelerle önümüzdeki sezonun yapılanmasına devam eden Euroleague temsilcimiz Darüşşafaka, oyun kurucu konusundaki favorisini de belirledi. Sezonu Unicaja Malaga‘da tamamlayan NBA patentli Birleşik Amerikalı guard Ray McCallum koç Çakı’nın istediği oyun kurucular arasında listesin tepesinde yer alıyor.

Daçka’nın Birleşik Amerikalı oyun kurucuya yıllık $400.000’lık bir kontrat teklif ettiği gelen haberler arasında.

Avrupa’da İlk Senesiydi

Birleşik Amerikalı oyuncunun Avrupa’daki ilk sezonuydu ve hem kültüre hem de koç Plaza’nın sistemine alışmakta zaman zaman zorlandı. Unicaja Malaga adına vasat geçen sezonda da yeteneklierini fazla gösteremedi.

McCallum 2013 NBA Draftında 2.tur 36.sırada Sacremento King tarafından seçilmiş ve NBA’de Kings’in yanı sıra San Antonio Spurs ve Memphis Grizzlies formaları da giymişti.

Ray McCallum (1.91-1991)

Euroleague: 30 maç 21:32 dakika 9.2 sayı %28.6 3sayı 2.3 ribaund 2.7 asist 8.1 verimlilik

Avrupa basketbolunda yer alan bir çok guarda nazaran çok daha atletik ve çabuk olan McCallum bu özellikleri de açık alanda çok değerli bir silah. Diğer taraftan deliciliği üst seviyede, iki eliyle de yüzdeli bitirebilmesi onu savunmaların canını sıkan bir oyuncu yapmıştı geçen sezon. Ancak yarı saha basketbolunda opsiyonları sınırlı. Tempo yükseldiğinde ve takım açık alanda koştuğunda etkinliği artan bir isim. Hem 3 sayı yüzdesi çok düşük hem orta mesafe bitirişler portföyünde yok denecek kadar az hem de çok iyi bir penetre pas oyuncusu değil. Bu nedenle de potaya gittiğinde bitirmek dışında ikinci bir opsiyonu bulmakta zorlanıyor. Yarı saha basketbolunda daha etkili olabilmek adına ikili oyunları organize etmeyi öğrenmeye geliştirmeye başladı, Darüşşafaka’ya gelirse koç Çakı ile bu konunun üzerine eğilmesi gerekecek. Diğer taraftan konsantre olduğunda iyi bir birebir savunmacı olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Unicaja Malaga – Barcelona İddaa Tahmini 19.06.20

İspanya Liga Endesa final turnuvası A grubu 2. maç gününde Unicaja Malaga Cuma saat 19:30’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir