Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Deniz Köken: “Adam haritaya bakıp, ‘Savaş var’ diyerek gelmiyor.”

Deniz Köken: “Adam haritaya bakıp, ‘Savaş var’ diyerek gelmiyor.”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Gaziantep Basketbol‘un Başkanı Deniz Köken, kulübün kendi ayakları üzerinde durabileceği bir yapıya bürünmesini hedeflediklerini belirtti.

Köken, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Gaziantep Basketbol’un bu sezon çok farklı yapısıyla dikkati çekeceğini kaydetti.

Sezon sonu hedeflerini anlatan anlatan Köken, şöyle konuştu:

“Sezonu nerede bitirmek istiyorsunuz sorusuna cevap olarak, play-off etabına kalmak önemli bir hedeftir. Ben bu sezon kabus yaşamak istemiyorum. Gaziantep Basketbol, geliri ve gideriyle, ‘Ne olacak bu takımın durumu?’ diye kimseyi endişeye sokmamalı. Gözümüzün önünde Gaziantepspor örneği var. Eriye eriye ne hale geldi. Bugünkü haline geleceği, 3-4 sene önceden belliydi. Gaziantep Basketbol da öyle olmasın istiyoruz. Onun için çalışıyoruz.”

“İşimiz hakikaten çok zor”

Köken, sezon öncesinde transfer yapmayı planladıkları oyuncuları tek tek en ince detayına kadar inceleyip kadrolarına kattıklarını dile getirdi. Bütçeleri dahilinde en iyi transferleri gerçekleştirmeye çalıştıklarını anlatan Köken,

“Gaziantep Basketbol olarak işimiz hakikaten çok zor. Transfer görüşmesi yapıyoruz, her şey bitiyor ama adam haritaya bakıp, ‘Savaş var.’ diyerek gelmiyor. Bu tür sıkıntılara rağmen ciddi bir takım kurduk.”

diye konuştu. Kadrolarındaki yerli oyuncu miktarını artırmaya çalıştıklarını anlatan Köken, bu sporculardan yeni sezonda iyi verim almayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: AAHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …