Anasayfa / Chicago Bulls / Denver Nuggets – Chicago Bulls İddaa Tahmini (2) 09.03.23

Denver Nuggets – Chicago Bulls İddaa Tahmini (2) 09.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Denver Nuggets Perşembe günü saat 05:00’da Chicago Bulls ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler.

Nuggets sadece Batı’nın değil tüm ligin iddialı takımlarından birisi. Son 4 maçlarını üst üste kazandılar ve 46 galibiyete ulaşarak konferansın liderlik koltuğunda oturuyorlar ki en yakın rakiplerinden tam 8 galibiyet önde olduklarını da belirtelim! Evlerinde oynadıkları son 5 maçtan 4 tanesinde ise bu maç için açılan handikapı geçerek rakiplerini yenmeyi bilmişlerdi. Bu 4 maçta rakiperine minimum 9 sayı fark atmışlardı. Cancar ve Porter Jr.’ın durumları maç saatinde belli olacak.

Bulls ise Doğu’da play-in yarışına dahil olmaya çalışan vasat ekiplerden birisi. 65 maçlarından 29 galibiyet çıkarabildiler ve şunda 10. sıradan yani play-in yarışından 2 adım uzaktalar. Son 2 maçlarını da üst üste kaybederek kötü bir görüntü verdiler. Önce içerde Suns’a 21 sayı farkla sonra da yine evlerinde Pacers’a direnseler de 3 sayı farkla yenilmişlerdi. O son maçta LaVine 42 sayı, 4 ribaund, 4 asist ve DeRozan 23 sayı, 5 ribaund ile direnseler de galibiyet için yeterli olamamışlardı. Javonte Green ve Lonzo Ball’dan faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında kalite ve seviye anlamında net farklar olduğunu düşünüyorum. Tabiki Denver’da Jokic faktörü çok ağır basacaktır bu maçta da ayrıca Murray de ritmini buldu ve onu çok iyi tamamlıyor skor üretimi konusunda. Bulls’un yine LaVine ve DeRozan liderliğinde direnmeye çalışacağını düşünüyorum. Ama aralarındaki son maçta Denver’ın deplasmanda olmasına rağmen tam 23 sayı farkla Chicago’yu ezip geçtiğini de unutmayalım… Bu maçta da evlerinde hata yapmayacaklarını, rahat kazanarak liderlik koltuğundaki rahatlıklarını koruyacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.50
Bets10 Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …