Anasayfa / NBA / Denver Nuggets – Houston Rockets İddaa Tahmini 07.11.21

Denver Nuggets – Houston Rockets İddaa Tahmini 07.11.21

NBA normal sezonda pazar sabaha karşı 00:00’da Denver Nuggets evinde Houston Rockets ile karşılaşacak. İddaa ve bets10 bu karşılaşmada toplam sayı limitini 223.5 olarak belirlemiş.

Denver Nuggets’da işler yolunda gitmiyor. Son maçlarında deplasmanda Memphis Grizzlies’a 108-106 yenilerek art arda ikinci mağlubiyetlerini aldılar. Nikola Jokic’in kenarda olduğu bölümlerde hücumda üretkenlik sorunları yaşıyorlar. Bunda koç Michael Malone’un rotasyonu henüz tam olarak oturtamamasının payı var. Michael Porter Jr sezona oldukça formsuz başladı ve 8 maç sonunda %36 saha içi isabetiyle 10.9 sayı ortalaması yakalayabildi. Hücumda yaşadıkları üretkenlik problemlerinden ötürü hücum verimliliğinde yirmi üçüncü sıradalar. Öte yandan savunmaya çok daha konsantreler ve defansif verimlilikte beşinci en iyi takım konumundalar.

Houston Rockets ise son maçında deplasmanda Phoenix Suns’a 123-111 yenilerek üst üste altıncı mağlubiyetini aldı. Geride kalan sekiz karşılaşmada sadece evlerinde Oklahoma City Thunder karşısında kazanabildiler. Yaşadıkları gard probleminden ötürü ligin pozisyon başına en çok top kaybı yapan takımı konumundalar. Yaptıkları top kayıplarından potalarında maç başına 24.9 say görüyorlar. Şu ana kadar Kevin Porter Jr’dan istedikleri skor katkısını alamadılar. Tempolu oynamaya gayret ediyorlar fakat bu tercih hataya açık bir oyun oynamalarına yol açıyor. Ofansif verimlilikte yirmi sekizinci sıradalar.

Denver Nuggets bu sezon evinde oynadığı üç maçta iki galibiyet alırken sadece Dallas Mavericks karşısında handikabı aşmayı başardı. Bu karşılaşmaların üçünden de düşük skor çıktı. Ligin en düşük tempoda oynayan takımlarından biri oldular. Buna karşın sezonun ilk bölümünde çok fazla top kaybı yaptılar. Evlerinde Houston karşısında maçın ağır favorisi konumundalar. İki takım da hücumda üretkenlik sorunları yaşıyor. Bu yüzden karşılaşmadan düşük skor çıkmasını bekliyorum.

İddaa Oranı: Alt (223.5) – 1.46

Best10 Oranı: Alt (223.5) – 1.62

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Denver Nuggets: Jamal Murray

Houston Rockets: John Wall, Danuel House, Daniel Theis (belirsiz)Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Chicago Bulls – Miami Heat İddaa Tahmini 28.11.21

NBA normal sezonda Pazar sabaha karşı 04:00’da Chicago Bulls United Center’da Miami Heat ile kozlarını …