Anasayfa / NBA / Denver Nuggets – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini (2) 08.09.20

Denver Nuggets – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini (2) 08.09.20

NBA play-offlarında batı konferansı yarı final serisi üçüncü maçında pazartesiyi salıya bağlayan gece 04:00’da Denver Nuggets ile Los Angeles Clippers kozlarını paylaşacak. İddaa ve bets10 bu maçta deplasman takımı Los Angeles Clippers aleyhine -4.5 sayılık handikap belirlemiş.

Denver Nuggets ilk maçta yaşadığı hezimet sonrası ikinci maça hücumda Nikola Jokic ve Jamal Murray ikilisiyle etkili başladı. Los Angeles Clippers karşısında ilk çeyrekte 44 sayı bularak 19 sayılık fark yakaladılar. İlk maçın aksine Kawhi Leonard ve Paul George’un savunmasında Jerami Grant ve Gary Harris ikilisiyle iyi iş çıkardılar. Gary Harris maçın kritik anlarında yayın gerisinden bulduğu isabetlerle Los Angeles Clippers’in direncini kırmayı başardı. Serinin ikinci maçında Clippers’ı yayın gerisinden %28 ile savunarak galibiyete ulaştılar.

Los Angeles Clippers ilk maçı farklı kazanmanın verdiği rehavetle ikinci maça hücumda tutuk başladı. İlk çeyrekte Nikola Jokic’i savunmakta büyük sorun yaşadılar. Kawhi Leonard bubble döneminde oynadığı maçlardaki en kötü şut performansını sergileyerek maçı 17/4 isabetle 13 sayıyla tamamladı. Paul George 22 sayı kaydetse de saha içinden %36 isabet oranı yakalayarak hücumda istenilen verimlilikten uzaktı. İşler sıkıştığında hücumda sorun çözmesi beklenen Lou Williams’dan da verim alamayınca serinin ikinci maçını kaybettiler. Nikola Jokic’in bileğindeki sakatlıktan ötürü serinin üçüncü maçında oynamama ihtimali bulunuyor.

Denver Nuggets serinin ikinci maçına çok hızlı bir giriş yaptı. İlk çeyrekte yakaladıkları 19 sayılık farkı maç sonuna kadar korumayı başardılar. Los Angeles Clippers ikinci maça hücumda çok dağınık başladı. Maçın ilerleyen bölümlerinde savunmada işi sıkı tutmaya başlasalar da hücumda bir türlü ritim bulamadılar. Nuggets seride söz sahibi olmak için mutlaka ikinci maçta olduğu gibi ritim yakalamak zorunda. Clippers ise ritim yakalamak yerine elindeki hücum silahlarının birebirleri üzerinden skor üreten bir yapıya sahip. Kawhi Leonard serinin ikinci maçında kötü oynama hakkını kullandı. Üçüncü maçta Leonard öndeliğinde Clippers’in galibiyete yakın taraf olduğunu düşünüyorum. Riski azaltıp handikaplı Clippers galibiyetini önereceğim.

 

İddaa Oranı: MS 2 (h:-4.5) – 1.30

Bets10 Oranı: MS 2 (h:-4.5) – 1.44

Eksikler:

Denver Nuggets: Will Barton, Nikola Jokic (belirsiz)

Los Angeles Clippers: –Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 23.09.20

NBA play-offlarında batı konferansı final serisi üçüncü maçında salıyı çarşambaya bağlayan gece 04:00’da Denver Nuggets …