Anasayfa / NBA / Denver Nuggets – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini (2) 10.09.20

Denver Nuggets – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini (2) 10.09.20

NBA batı konferansı play-off yarı final serisi dördüncü maçında çarşambayı perşembeye bağlayan gece 04:00’da Denver Nuggets ile Los Angeles Clippers kozlarını paylaşacak. Seride Clippers’in 2-1 üstünlüğü bulunuyor. İddaa bu maçta deplasman takımı Los Angeles Clippers aleyhine -4.5, bets10 ise -3.5 sayılık handikap belirlemiş.

Denver Nuggets serinin ilk maçını farklı kaybettikten sonra son iki maçta Kawhi Leonard’a karşı aldığı önlemlerle Clippers hücumunu sınırlamayı başardı. Yıldız oyuncuyu yayın içine girdiğinde ikili sıkıştırmalar getirerek hücumda sınırlamayı başardılar. Boyalı alanı üçüncü maçta seri geneline oranla daha iyi savundular. İlk maçı bir kenara koyarsak Nikola Jokic Clippers karşısında harika bir seri geçiriyor. Üçüncü maçta Jamal Murray skor olarak beklentilerin altında kalsa da kenardan gelen Michael Porter Jr takıma ekstra skor katkısı verdi.

Los Angeles Clippers üçüncü maçın büyük bölümünü geride götürmesine rağmen son çeyrekte Nuggets’ı 19 sayıda tutmayı başararak maçı kazanmayı bildi. Paul George kaydettiği 32 sayıyla takımın en skorer ismi olmayı başardı. Seri genelinde takım olarak Nikola Jokic ile eşleşmekte zorlandılar. Play-off dönemi olmasına rağmen, Clippers, halen takım olarak tam kapasiteyle oynamıyor. Üçüncü maçın kazanılmasında rakiplerine oranla daha fazla faul çizgisine gitmeleri ve hızlı hücumlardan buldukları 30 sayı belirleyici oldu.

Denver Nuggets serinin son iki maçında büyük direnç gösterdi. Şu anda 2-1 gerideler ve seriye tutunmak için dördüncü maçı kazanmak zorundalar. Los Angeles Clippers Nikola Jokic’i savunmakta son iki maçta çok zorlandı. Fakat maçın karar anlarında Denver Nuggets karşısında yakaladıkları 12-2’lik seriyle üçüncü maçı kazanmayı bildiler. Denver seriye tutunmak için Jamal Murray ve diğer yan parçalardan daha çok skor katkısı almak zorunda. Clippers’ı son maçta boyalı alanda iyi savunmalarına rağmen hızlı hücumdan potalarında 30 sayı gördüler. Clippers rakibine oranla daha kaliteli ve tecrübeli bir kadroya sahip. Serinin dördüncü maçında da açık ara favori konumdalar. Fakat serinin son iki maçında iyi oynamadılar. Nuggets ise ilk maçtan hücumda bir nebze olsun açıldı. Özellikle maçın karar anlarında savunmada sorun yaşamaya devam ediyorlar. Bu yüzden dördüncü maçta Clippers’in yıldız faktörüyle handikabı aşarak kazanmasını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: MS 2 (h:-4.5) – 1.35

Bets10 Oranı: MS 2 (h:-3.5) – 1.44

Eksikler:

Denver Nuggets: Will Barton

Los Angeles Clippers: –Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets İddaa Tahmini 21.09.20

NBA Batı Konferansı final serisi 2. maçında Los Angeles Lakers Pazartesi saat 02:30’da Denver Nuggets …