Anasayfa / NBA / Denver Nuggets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 23.09.20

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 23.09.20

NBA play-offlarında batı konferansı final serisi üçüncü maçında salıyı çarşambaya bağlayan gece 04:00’da Denver Nuggets ile Los Angeles Lakers karşılaşacak. İddaa bu maçta toplam sayı limitini 209.5, bets10 ise 207.5 olarak belirlemiş.

Denver Nuggets serinin ikinci maçında bilhassa ikinci yarıda Lakers’in geçiş hücumlarını sınırlandırıp 16 sayı farktan gelerek maçı kazanma noktasına geldi. Fakat takım olarak yayın gerisinden oldukça düşük yüzdeyle hücum ettiler. Maç topunda Mason Plumlee’nin savunmadaki hatasından ötürü maçı kaybettiler. Nikola Jokic ilk maçın aksine Dwight Howard karşısında büyük üstünlük kurdu. Faul çizgisinden kendi standartlarında oynayabilseler maçı kazanmaları işten değildi.

Los Angeles Lakers ise serinin ikinci maçını kazanırken hücum ribauntlarında rakibine üstünlük kurup buldukları ikinci şans sayılarıyla fark yarattı. Anthony Davis özellikle ikinci yarıda oyuna ağrılığını koyup maçın kazanılmasında başroldeydi. LeBron James ilk yarıda hücumda müthiş bir performans çizse de ikinci devre boyalı alana kapanan Nuggets savunması karşısında zorlandı. Faul çizgisinden yüksek yüzdeyle oynamaları maçın kazanılmasında kilit faktörlerden biriydi.

Denver Nuggets seride varlık göstermek istiyorsa üçüncü maçı mutlaka kazanmak zorunda. İlk maçın aksine serinin ikinci maçında Nikola Jokic’i çok daha verimli kullandılar. Yaptıkları savunmayla Lakers’i hücumda sınırlamayı başardılar. Fakat moral bozucu bir mağlubiyet aldılar. Los Angeles Lakers rakibe oranla bu seviyeleri oynama bahsinde daha tecrübeli. Denver Anthony Davis’e bir çözüm üretebilmiş değil. Serinin üçüncü maçında iki takımın hücum performansıyla toplam sayı barajını aşmasını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: Üst (209.5) – 1.45

Bets10 Oranı: Üst (207.5) – 1.44

Eksikler:

Denver Nuggets: Will Barton

Los Angeles Lakers: Dion Waiters (belirsiz)Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …