Güncel
Anasayfa / NBA / Denver Nuggets – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 17.08.20

Denver Nuggets – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 17.08.20

NBA heyecanı Orlando kampüsünde oynanacak play-off maçlarıyla sürecek. Pazartesi akşamı 20:30’da batı konferansı play-off ilk turunda Denver Nuggets ile Utah Jazz kozlarını paylaşacak. İddaa bu maçta ev sahibi Denver Nuggets galibiyeti için 1.40, bets10 ise 1.51 oran belirlemiş.

Denver Nuggets Orlando’da oynadığı sekiz sıralama maçında üç galibiyet alarak batı konferansını üçüncü sırada noktaladı. Gary Harris ve Will Barton gibi iki as oyuncularından bu süreçte hiç faydalanamadılar. Bu oyuncuların yokluğunda Michael Porter Jr’ın sergilediği çıkışla dikkat çeken oyuncu oldu. Koç Mike Malone sıralama maçlarının son periyotlarında genellikle as oyuncularını dinlendirmeyi tercih etti. Bu durum takımın savunma performansını olumsuz yönde etkilerken sekiz sırlama maçında savunma verimliliğinde ligin son sırasında yer almalarına yol açtı.

Utah Jazz ise kampüste oynadığı sekiz maçtan üç galibiyet alarak batı konferansını altıncı sırada bitirdi. Quin Synder play-off ilk turunda Houston Rockets ile eşleşmekten kaçınmak adına bazı maçlarda üçüncü beşini kullandı ve bu hedefine ulaşmayı başardı. Bojan Bogdanovic’in sakatlığında Joe Ingles ilk beşe yerleşirken bu durum rotasyon derinliğini olumsuz etkiledi. Mike Conley hala tam manasıyla Jazz’ın oyun düzenine adapte olabilmiş değil. Hücumda işler sıkıştığında  Donovan Mitchell’ın eline bakıyorlar. 

İki takım da sıralama maçlarında vasatın üzerine çıkamadı. Denver Nuggets Will Barton ve Gary Harris’in sakatlığında parkede daha uzun beşler kullandığı için üç sayılık atışları savunmakta zorluk yaşadı. Utah Jazz ise yayın gerisinden son derece tehlikeli bir takım. Sıralama maçlarına kötü bir şut yüzdesiyle başlasalar da ilerleyen dönemlerde eski performanslarını yakalamayı başardılar. Fakat bu periyotta çember savunmasında büyük zafiyet gösterdiler. Denver Nuggets’ı geniş kadrosuyla Utah Jazz karşısında galibiyete daha yakın taraf olarak görüyorum.

 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.40

Bets10 Oranı: MS 1 – 1.51

Eksikler:

Denver Nuggets: Gary Harris (belirsiz), Will Barton (belirsiz)

Utah Jazz: Bojan Bogdanovic, Mike Conley

 Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 18.09.20 (Basket Guru)

NBA Doğu Konferansı final serisi 2. maçında Boston Celtics Cuma saat 02:00’da Miami Heat ile …