Anasayfa / NBA / Denver Nuggets – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 26.08.20

Denver Nuggets – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 26.08.20

NBA’de play-off heyecanı hız kesmeden sürüyor. Salıyı çarşambaya bağlayan gece 01:30’da Denver Nuggets ile Utah Jazz serinin beşinci maçında karşı karşıya gelecek. Seride Utah Jazz’ın 3-1 üstünlüğü bulunuyor. İddaa bu maçta deplasman takımı Utah Jazz galibiyetine 1.50, bets10 ise 1.66 oran belirlemiş.

Denver Nuggets serinin ilk maçını uzatmada kazandıktan sonra Jazz karşısında son üç maçı kaybetti. Seri genelinde savunmada aksadılar. Özellikle Donovan Mitchell ve Joe Ingles’ın Rudy Gobert ile oynadığı ikili oyunlara bir çözüm getiremediler. Son maçta koç Mike Malone ilk beşte değişikliğe giderek Michael Porter Jr’ın yerine Jerami Grant’e şans verdi. İkili oyun savunmasında aksayan Nikola Jokic’i Rudy Gobert’ı savunma görevinden alıp Royce O’Neale ile eşleştirmeyi tercih etti.

Utah Jazz ise Donovan Mitchell liderliğinde seride hem oyun hem de psikolojik üstünlüğü ele aldı. Dört maç sonunda yayın gerisinden %43.3 gibi yüksek bir yüzdeyle hücum ettiler. Donovan Mitchell Mike Conley’nin rotasyona geri dönmesine rağmen oyun kurucu pozisyonunda daha çok kullanılıyor. Denver Nuggets dört maçta da onu savunmakta çok zorlandı. Conley ise daha çok ikincil top yönlendirici görevinde takıma son iki maçta önemli skor katkısı verdi.

Denver Nuggets play-off döneminde ligin en kötü savunma verimliliğine sahip takımı konumunda. Nikola Jokic ikili oyunları savunmakta zorlanıyor. Koç Mike Malone’un ikili oyunları nasıl savunulacağını dair belirgin bir stratejisi yok. Jamal Murray serinin ilk ve son maçlarında ekstra katkı vermemiş olsa çoktan eve dönmüşlerdi. Utah Jazz rakibine kıyasla daha dar bir kadroya sahip olmasına rağmen hem oyun hem de taktik anlamda Nuggets’ın önünde. Beşinci maçı kazanıp seriyi noktalamalarını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.50

Bets10 Oranı: MS 2 – 1.66

Eksikler:

Denver Nuggets: Will Barton, Gary Harris

Utah Jazz: Bojan BogdanovicHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …