Anasayfa / Derthona Tortona / Derthona Tortona – Pesaro İddaa Tahmini 02.04.22

Derthona Tortona – Pesaro İddaa Tahmini 02.04.22

İtalya Lega Basket Serie A 25. hafta mücadelesinde Derthona Tortona Cumartesi saat 20:00’da Pesaro ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 5.5 olarak açıklamış.

Tortona ligin yeni takımlarından biri olmasına rağmen beklentilerin çok üstüne çıkmış durumda, 23 maçtan 12 tanesini kazandılar ve kendilerine 5. sırada yer buldular averajla.  Ayrıca iç saha performansları da gayet iyi, 11 maçtan 7 tanesini kazandılar ve son 3 maçtan ikisini kazanarak formda olduklarını da gösterdiler evlerinde. Son olarak ligin diğer yani takımı Napoli’yi zaman zaman zorlansalar da 83-77 ile geçmişlerdi taraftarları önünde. Geçen hafta ise güçlü Venezia’ya konuk olmuşlar ve direnmelerine rağmen 69-61 ile kaybetmekten kurtulamamışlardı. O maçta Macura 22 sayı, 5 ribaund ile yegane çift haneli skor katkısı vererek ayakta kalabilen isim olmuştu. 

Pesaro ise ligin zayıf halkalarından biri. Son 3 maçlarından 2 tanesini kazanmış olsalar da toplamda sadece 9 galibiyette kaldılar ve düşme hattaından sadece 2 adım uzaktalar. Deplasman karnelerine baktığımızda da sıkıntılı olduklarını görüyoruz, üst üste 4 maçlarını kaybettikten sonra denk rakiplerinden Varese’yi 11 sayı farkla geçerek biraz olsun nefes alabilmişlerdi. Geçen hafta ise formda ve güçlü rakipleri Brescia’yı konuk etmişler, beklenenden çok daha iyi bir direniş sergilemişler ama yine de 5 sayı farkla kaybetmekten kurtulamamışlardı. 

İki takım arasında hem kadro kalitesi anlamında hem de son haftalarda oynanan basketbol seviyesi anlamında farklar var. Tortona ligin dişli ve formda ekiplerinden biri. Son haftalarda da evlerinde iyi sonuçlar aldılar. Özellikle deplasmanlarda zorlanan rakipleri Pesaro karşısında play-off yarşını da düşünerek hat yapmayacaklarını, Macura liderliğinde kazanırken düşük handikapı da geçeceklerini tahmin ediyorum. Ayrıca ligin ilk yarısında, 17 Ekim’de deplasmanda rakiplerini 81-90’lık skorla yendiklerini de unutmayalım. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.47
Bets10 Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.74
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Polonya Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Anwil Wloclawek – Czarni Slupsk İddaa Tahmini 18.05.22

Polonya Ligi üçüncülük serisi ilk maçında Anwil Wloclawek Çarşamba saa 18:30’da Czarni Slupsk ile karşılaşacak. …