Anasayfa / Dijon / Dijon – Gravelines İddaa Tahmini 30.03.21

Dijon – Gravelines İddaa Tahmini 30.03.21

Fransa Jeep Elite Pro A 26. hafta mücadelesinde Dijon Salı saat 21:00’da Gravelines ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Dijon 16 maçın ardından hanesine 12 galibiyet yazdırdı ve Pro A’nın iddialı takımlarından biri, lider Monaco’yı da en yakından takip eden takımlardan biri.  İç saha karneleri de en iyi olan takım aynı zamanda, 6 maçlarını da kazandılar ki bu alanda tek namağlup takım konumundalar. Evlerindeki son 3 maçta Chalon Saone’u 10 ve Levallois’ı son topta 2 sayı ile geçerken kupada ise Strasbourg’u konuk edip tam 20 sayı farkla yenerek elemişlerdi. Geçen hafta ise o Strasbourg’a Pro A sahnesindeki maçta, deplasmanda 6 sayı farkla yenilmekten kurtulamadılar.

Gravelines bu sezonun orta şekerli takımlarından biri, 14 maçlarından 7 tanesini kazandılar ve 10. sırada yer alıyorlar. Play-off yarışından da sadece averajla gerideler. Ancak deplasman karneleri pek iyi durumda değil, 6 maçtan 4 tanesini kaybettiler evden uzakta. Olumlu nokta ise son 2 deplasman maçlarında üst üste denk rakiplerinden Roanne’u ve bir üst seviye takımlarından Boug’u yenmiş olmalarıydı ki tam 17 sayı da fark attılar sürpriz bir şekilde.

İki takım arasında hem sıralamadaki durumları açısından hem kadro kalitesi açısından hem de sahada oynanan basketbol açısından net farklar var bana göre. Dijon Holston ve Julien gibi tecrübeli, ne yaptığını bilen guard sayesinde düzenden çıkmayan, disiplinli ve istikrarlı bir takım. Roller net ve herkesden en yüksek verimi alıyorlar. Bu maçta da Simon ve Robinson gibi bitiricileri iyi besleyeceklerini, kendi sahalarında oynamanın avantajıyla da tempoyu kontrol edip kendi sikletlerinde olmayan rakiplerine mesaj verek düşük handikapı da geçerek haftayı galibiyetle kapatacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.35
Bets10 Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.52
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Glasgow Rocks – Manchester Giants İddaa Tahmini 16.04.21

İngiltere Ligi mücadelesinde Glasgow Rocks Cuma saat 21:30’da Manchester Giants ile karşılaşacak. İddaa misafir takım …