Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Dominik Cumhuriyeti – Arjantin İddaa Tahmini 11.11.22

Dominik Cumhuriyeti – Arjantin İddaa Tahmini 11.11.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri E grubu mücadelesinde Dominik Cumhuriyeti Cuma günü saat 03:00’da Arjantin ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.79 olarak açıklamışken Hovarda ise oranı 2.10 olarak belirlemiş.

Dominik kıtanın ekol ülkelerinden birisi. Son dönemde sürekli Dünya Kupası’na ve hatta zaman zaman Olimpiyatlar’a dahi katılan ülkeler arasında yer alıyorlar. Bu grupta ise ilk turdan da getirdikleri galbiyetlerle beraber 5 galibiyetle 4. sıradalar. Hedefleri ilk 3 sırada yer alabilmek ya daen iyi 4. olarak kupa biletini kapmak olacak. İki önemli isimleri Liz ile Duarte’den faydalanamayacaklar ama koç Garcia’nın elinde yine de Mendonza, Montero, Feliz, Vargas, Karşıyakalı Delgado gibi önemli isimler var. 

Arjantin cephesine baktığımızda ise rakibinden sadece 1 adım önde olduklarını söyleyebiliriz, 6 galibiyetleri var ve onların da hedefi aynı ilk 3 sırada yer almak ya da en iyi 4. olmak. Koç Prigioni yönetimindeki kadrolarına baktığımızda bir çok önemli ismin olmadığını görüyoruz, zayıf bir kadroyla sahaya çıkacaklarını söylemek yanlış olmaz. Brussino, Delia, Vaulet, Redivo, Zurbriggen gibi isimlerle sahada olacaklar. 

İki takım arasında kağıt üstünde ciddi farklar yok. Evet Dominik’in de önemli isimleri yok Liz ve Duarte gibi ama Arjantin’de Campazzo, Deck, Vildoza, Laprovittola gibi yıldızlar yok, onların alışmadıkları bir kadroyla sahada olacaklarını, daha fazla zorlanacaklarını söyleyebiliriz. Dominik’in evinde taraftarı karşısında bu kritik maçta aradığı galibiyete ulaşacağını ve hem ilk 3 hem de en iyi dördüncü yarışında rakibine yetişeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.79
Hovarda Oranı: MS 1 – 2.10
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Aliağa Petkim Spor – Manisa BBSK İddaa Tahmini 05.12.22

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 9. hafta mücadelesinde Aliağa Petkim Spor Pazartesi günü saat 19:00’da …