Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Dominik Cumhuriyeti – Panama İddaa Tahmini 26.08.22

Dominik Cumhuriyeti – Panama İddaa Tahmini 26.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri 2. tur E grubu mücadelesinde Dominik Cumhuriyeti Cuma günü saat 03:10’da Panama ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 ev sahibinin limitini 86.5 olarak belirlemiş.

Dominik kıtanın istikrarlı ve kalbur üstü takımlarından biri. Son yıllarda kıtayı üst seviye turnuvalarda teslim eden takımlardan biri oluyorlar genelde. Bu gruba da ilk turdan 4 galibiyet taşıdılar ve ilk 3 yarışında Venezüela ya da Arjantin’i yakalamaya çalışacaklar. İlk turdaki son 5 maçlarından ikisinde güçlü Kanada’ya yenilmişlerdi. Diğer 3 maçta ise sırasıyla 100, 90 ve 88 sayı üreterek hücumda ne kadar iyi durumda olduklarını gösterdiler. Liz, Rojas, Feliz, Vargas, Karşıyakalı Delgado, Duarte takımın öne çıkan isimleri konumundalar.

Panama ise kıtanın zayıf ekiplerinden biri. Nitekim ilk turdan buraya sadece 2 galibiyet taşıyabildiler ve onlar da denk rakipleri Paraguay karşısında gelmişti. Son maçlarında ise evlerinde oynamalarına rağmen Arjantin’den 88 sayı yemişler ve 11 sayı farkla kaybetmişlerdi. O maçta Gaskins 23 sayı, 5 asist, Oglivie 15 sayı, 5 ribaund ve Mitchell 12 sayı, 5 ribaund ile direnebilen isimler olmuşlardı. Bu maçta o 3 isimden Oglivie’den faydalanamayacaklar.

İki takım arasında kalite ve tecrübe anlamında net farklar var. Dominik kıtanın en iyi kadrolarından birine sahip ve son yıllarda istikrarlı bir şekilde hep kıtanın ilk 5 takımı arasına girerek önemli turnuvalarda boy gösterdiler. Bu maçta da evlerinde oynamanın avantajıyla beraber tecrübeli isimler Liz, Rojas, Vargas, Delgado’yu verimli kullanarak sonuca gideceklerini, rakibin zayıf savunması karşısnıda 85 baremini zorlanmadan geçerek kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (86.5) – 1.59
Bets10 Oranı: EvSahibi ÜST (86.5) – 1.75
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …