Güncel
Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Ertuğrul Erdoğan: “Genç ve potansiyelli bir oyuncu grubuna sahibiz”

Ertuğrul Erdoğan: “Genç ve potansiyelli bir oyuncu grubuna sahibiz”

Galatasaray Erkek Basketbol Takımının  başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, Bolu kampında açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

Çalışmalara yeni başladık, eksiklerimiz de var ama ben takımın enerjisinden ve çalışma isteğinden memnunum. Doğal olarak, fiziksel anlamda problemlerin olduğu bir dönem bu ama toparlanıyoruz. Oyuncular zorlanıyor ama bu da tabii ki doğal. Fakat genel olarak Bolu kampı hem birbirimizi tanıma açısından hem de sistemimizi biraz daha detaylı çalışma açısından gayet iyi geçiyor. Umarım bu tempoda ve enerjide çalışmaya sezon boyunca devam ederiz.

Yeni bir takımız

Biz çok yeni bir takımız. Göksenin Köksal ve Ege Arar’ı bu takımdan ayrı bir yere koyduğunuz zaman zaten geriye kalanlar hep yeni oyuncular. Bu aslında bizim için bir dezavantaj, birbirini tanımayan ve yeni bir araya gelmiş bir ekip var. Dolayısıyla kat etmemiz gereken çok yol var. Ama şunu da söyleyebilirim; çok karakterli ve çalışma isteği yüksek olan bir oyuncu grubumuz var.

Webster sadece 1 hazırlık maçında bizimle olabilecek

İstanbul’da 4 Eylül’de A Milli Takımımız ile bir hazırlık maçı oynayacağız. Bizim açımızdan değerli bir maç olacak. Çünkü yeni transferlerimizden Tai Webster hazırlık maçları periyodunda sadjece bu maçta bizimle birlikte olabilecek. Geri kalan sürede FIBA’nın milli takım penceresi sebebiyle milli takımına gidecek ve 18 Eylül’e kadar takımla olmayacak. Tabii hazırlık maçlarında en önemli şey kazanmak kaybetmekten ziyade oyuncuların birbirini ve yaratmak istediğimiz sistemi anlaması, bunu sahaya aksettirebilmesi.

Hayes bir çok pozisyonda görev alabilir

Nigel Hayes ilk kez Avrupa’da oynayacak bir oyuncu ama potansiyeli yüksek bir oyuncu. Ümit ediyorum ki Avruupa basketboluna kısa sürede adapte olacak. Hazırlık maçları bu konuda yardımcı olacaktır. Çok zeki bir oyuncu. Çok çeşitli pozisyonlarda oynayabilir, 3 ve 4 pozisyonu hatta 5 pozisyonunda görev alabilir. Dolayısıyla bize zenginlik katacak bir oyuncu olacaktır.

Auguste çok iyi çalışıyor

Zach Auguste zaten Türk basketbol severlerin Uşak’tan tanıdık olduğu bir oyuncu. Geçen sezon Panathinaikos’ta istediği süreleri bulamadı ama tabii burada alacağı rol daha büyük olacak. Şu an çok yüksek seviyede bir enerjiyle çalışıyor.

Enerjimizi tribünlere de yansıtmaya çalışacağız

Yetenekli, potansiyelli, genç ve çalışmayı seven bir kadroyu bir araya getirmeye çalıştık. Ümit ediyorum aynı enerjiyi tribünlere de aksettirebiliriz. Oradan gelecek geri dönüş bizim için çok önemli. Belli bir sinerji seviyesini yakalamamız gerek.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …