Anasayfa / Belçika Milli Takımı / Estonya – Belçika İddaa Tahmini 12.08.22

Estonya – Belçika İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Estonya Cuma günü saat 19:00’da Belçika ile karşılaşacak. İddaa evsahibi lehine 6.5 handikap belirlemişken intobet ise handikapı 4.5 olarak açıklamış.

Estonya son yıllarda basketbolda çıkış yakalamaya çalışan bir ülke ve iyi bir jenerasyon yaklaadıklarını düşünüyorum. Ellerinde Kullamae, Treier, Joesaar, Vene, Kitsing ve Kotsar gibi önemli silahlar var. Nitekim ilk 2 hazırlık maçlarında güçlü Litvanya’ya karşı iyi işler çıkarmışlar, ikinci maçta son topa kadar direnmişler ama 90-88 ile kaybetmişlerdi. Tabi o maçlarda Litvanya’nın 2 NBA uzunu Valanciunas ve Sabonis’den yoksun olduğunu da belirtelim. 

Belçika ise rakibinin başarmaya çalıştığı şeyi başarmış bir takım. Son yıllarda çıkışa geçtiler ve artık üst düzey tunruvalarda istikrarlı bir şekilde yer alıyorlar. Koç Gjergja’nın elinde Bako, Obasohan, Lecomte, Gillet gibi silahlar var, EuroBasket’de yine can yakacak takımlardan biri olacaklar. Hazırlık döneminde ise şimdiye kadar 3 maç yaptılar. Deplasmandaki 2 maçta Finlandiya’ya yenilirken son maçta ise konuk ettikleri güçlü Almanya’ya direnseler de 83-87 ile kaybetmekten kurtulamadılar.

Elbette tam kadro olarak bu maça çıkacak olan Belçika Bako, Obasohan ve Lecomte gibi önemli isimler liderliğinde maçın favorisi. Ancak Estonya da, eksikleri bulunsa da güçlü bir rakip olan Litvanya’ya direnerek ne kadar tehlikeli bir takım olduğun gösterdi. Kullamae, Treier, Kotsar üçlüsü liderliğinde evlerineki bu maçta da kolay lokma olmayacaklarını, kaybederken handikapta kalabilecekleirni tahmin ediyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.51
intobet Oranı: MS 1 (+4.5) – 1.85
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

Hapoel Jerusalem – Darüşşafaka İddaa Tahmini 03.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi E grubu ilk maçında Hapoel Jerusalem Pazartesi günü saat 21:00’da temsilcimiz Darüşşafaka …