Anasayfa / Basquet Girona / Estudiantes – Basquet Girona İddaa Tahmini 19.06.22

Estudiantes – Basquet Girona İddaa Tahmini 19.06.22

Girona’nın ev sahipliğinde düzenlenen İspanya LEB Oro Final Four organizasyonu final maçında Estudiantes Pazar günü saat 19:45’de Basquet Girona ile karşılaşacak. Rexbet Girona lehine 6.5 handikap belirlemişken İddaa ise henüz bu maça oran açmamış.

Normal sezonu 2. sırada tamamlayan Estudiantes, yarı final maçında Palencia’ya hiç fırsat vermemiş ve 89-62 gibi farklı bir skorla onları sahadan silerek çok net bir galibiyet elde etmişti. O maçta tecrübeli isimler Beiran 10 sayı, 7 ribaund, Djurisic 13 sayı, 8 ribaund, Dee 14 sayı, 3 ribaund ve Urtasun 14 sayı, 2 ribaund, 4 top çalma ile öne çıkan isimler olmuşlardı. Ama tabi asıl önemli olan kusursuza yakın takım savunmalarıydı, sadece 62 sayıya izin vermişlerdi. 

Normal sezonu 4. sırada bitiren Girona ise yarı finalde Lleida karşısında beklendiği gibi fazla zorlanmamış ve onlar da Estudiantes gibi savunma odaklı bir oyunla 68-77’lik skorla kazanmayı bilmişlerdi. Rakini sadece 68 sayıda tutan etkili savunmalarının yanında hücumda da yükü çok iyi paylaşarak tam 5 farklı isimden çift haneli skor katkısı almayı bilmişlerdi. Uriz 11 sayı, 2 ribaund, Fjellerup 11 sayı, 11 ibaund, 3 asist, Vila 10 sayı, 7 ribaund, De Pablo 10 sayı, 6 ribaund, 3 asist ve Marc Gasol 11 sayı, 3 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Estudiantes, normal sezonu 2. sırada bitirerek daha iyi bir konuk elde etmişti. Ama Girona’nın hem ev sahibi avantajı var hem de ellerinde Marc Gasol gibi bu seviyelerde işin gidişatını tek başına rahatlıkla değiştirebilecek bir silah var. Girona’nın bu artılarını iyi kullanarak kolay lokma olmayacağını, yarı finalde Palencia’yı farka boğan Estudiantes karşısında direneceklerini ve kendi sahalarında kaybetseler bile en azından handikapta kalabileceklerini tahmin ediyorum.

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Indios de Mayaguez İddaa Tahmini 28.06.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Piratas de Quebradillas Salı günü saat 03:00’da Indios de Mayaguez ile …