Anasayfa / Estudiantes / Estudiantes – Obradoiro İddaa Tahmini 09.05.21

Estudiantes – Obradoiro İddaa Tahmini 09.05.21

İspanya Liga Endesa 36. hafta mücadelesinde Estudiantes Pazar saat 13:30’da Obradoiro ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak açıklamış.

Madrid temsilcisi bu sezonun zayıf haşkalarından biri. 34 maçtan asdece 9 tanesini kazanabildiler. Düşme hattından 2 takıma karşı da 2 galibiyet önde olsalar da o takımların birinin 3 diğerinin 2 maç eksikleri var. Dolayısıyla işleri hiç kolay olmayacak ligin kalan döneminde. Bu sezon iç saha performansları da iyi durumda değil, WiZink’deki 16 maçtan 12 tanesini kaybettiler şuana kadar ki son 3 iç saha maçlarını da mağlubiyetle kapattıklarını unutmayalım. Bu maçlarda sırasıyla Murcia’ya 10, Betis’e 14 ve Fuenlabrada’ya son topta 1 sayı ile yenilmişlerdi. Son maçı kaçıran Delgado’nun dönmesi bekleniyor, Avramovic’in durumu ise maç saatinde belli olacak. Uzun süredir sakatlıkları bulunan Jackson, Giedraitis, Roberson ve Vicedo artı hastalanan v sezonu kapatan Gentile kadroda yer almıyorlar, yeni transfer Sakic’in ise forma giymesi bekleniyor.

Obradoiro ise 33 maçın ardından hanesine 11 galibiyet yazdırdı ve rakibine göre daha rahat durumda elbette. Kalan 3 maçlarında bir galibiyet daha almaları durumunda matematiksel olarak da düşme tehlikesini üzerlerinden atmış olacaklar. Son 4 maçlarından ikisini içerde oynamışlar ve Granca ile Andorra gibi dişli rakipleri yenmişlerdi. 2 deplasman maçında ise denk rakipleri Betis’e son topta 1 sayı ile ve güçlü Barça’ya ise 6 Mayıs’taki son maçta beklenenden çok daha iyi direnerek sadece 6 sayı farkla yenilmişlerdi. Enoch 17 sayı ve Czerapowics 14 sayı ile o maçın kahramanları olmuşlardı. Birutis’in durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok.

İki takım arasında kadro kalitesi anlanında fark yok ki Estudiantes’in uzun süredir takımın önemli isimleri Jackson, Giedraitis, Roberson, Gentile ve Vicedo’dan yoksun olduğunu düşününce Obradoiro’nun bu anlamda rakibinden bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca koç Fernandez’in ekibi ev sahibinin aksine son haftalarda çok daha dirençli ve pozitif bir basketbol oynuyor. Son olarak deplasmanda güçlü Barça karşısında Enoch liderliğinde iyi dayanmışlardı. Bu maçta da Estudiante karşısında kazanmalarının sürpriz olmayacağın, kaybetseler de handikapta kalacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.45
Bets10 Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Türkiye – Rusya İddaa Tahmini 18.06.21

2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmak için oynanacak eleme maçları öncesinde Türkiye Sinan Erdem’de Rusya ile karşılaşacak. …