Anasayfa / Alba Berlin / FC Barcelona – Alba Berlin İddaa Tahmini 09.02.24

FC Barcelona – Alba Berlin İddaa Tahmini 09.02.24

Turkish Airlines Euroleague 26. hafta mücadelesinde FC Barcelona Cuma günü saat 22:30’da Alba Berlin ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 11.5 handikap belirlemişler. 

Barça bu sezon da iddialı şempiyonluk adaylarından birisi, son 2 maçlarını üst üste kazandılar ve Bologna’nın kayıplarından faydalanarak 17 galibiyete ulaşıp 2. sırayı kapmış oldular. Burada Palau’da 5 galibiyetlik bir serinin içindeler, son olarak da 2. sıra için yarıştıkları dişli rakiplerden Bologna’yı tam 27 sayı farkla ezip geçmişlerdi. Yeni transferleri Rubio’dan bu maçta faydalanamayacaklar, Abrines’in durumu ise belirsiz. 

Alba ise bu sezon da ligin en zayıf halkalarından birisi, son 2 maçlarını da üst üste kaybettiler zate. Şuana kadar toplayabildikleri sadece 5 galibiyetle kendilerine 17. sırada yer buldular. Evden uzaktaki son maçlarında Olympiakos karşısında hiç varlık gösterememişler ve 14 sayı fark yemişlerdi. Geçen hafta da evlerinde olmalarına rağmen eksikleri bulunan Valencia karşısında direnç koyamamışlar ve 15 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Thiemann’ın durumu maç saatinde belli olacak, Olinde ile Samar’dan yine faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında net anlamda bir siklet farkı var. Barça her alanda rakibinden üstün bir takım ki bu sezon saha avantajını en iyi kullanan ekiplerden biri olduğunun da altını çizelim. İkinci sıra için yerlerini sağlamlaştırmak için evlerinde bu tarz zayıf bir halkaya fırsat vermeyeceklerini düşünüyorum. Laprovittola, Parker, Vesely gibi silahlarını etkili kullanarak direnci çabuk kırılan Alba karşısında çift haneli farkları bularak rahat bir galibiyete imza atmalarını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.62
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Hırvatistan Ligi iddaa tahmin ve analizleri

GKK Sibenka – Dubrava İddaa Tahmini 20.02.24

Hırvatistan Ligi 20. hafta mücadelesinde GKK Sibenka Salı günü saat 20:00’da Dubrava ile karşılaşacak. Best10 …