Anasayfa / Anadolu Efes / FC Barcelona – Anadolu Efes İddaa Tahmini 30.05.21

FC Barcelona – Anadolu Efes İddaa Tahmini 30.05.21

Turkish Airlines Euroleague final maçında FC Barcelona Pazar saat 21:30’da Anadolu Efes ile karşılaşacak. İddaa temsilcimizin galibiyeti için 1.48 oran açıklamışken Bets10 ise oranı 1.74 olarak belirlemiş.

Barça koç Saras’ın gelişiyle tam anlamıyla farklı bir boyuta geçti, başarısız geçen yılların ardından 2010 yılında bu yana özlemini çektikleri Final Four sahnesine çıktılar ve yarı finalde Higgins’in son saniye basketiyle Milano’yu zor da olsa geçerek adlarını finale yazdırmayı da başardılar, artık kupa için önlerinde tek engel var o da temilcimiz Anadolu Efes. Sezon içerisinde onlar adına bir çok başarısı hikayesinden bahsedebiliriz ama en önemli koç Saras’ın takıma aşıladığı savunma anlayışı, disiplin ve fiziksel oyundu. Bu savunmanın lideri olan Calathes, Milano maçında sakatlanmıştı, durumu net değil ama kulübe yakın kaynaklar oynayacağını belirtiyorlar. Diğer taraftan Gasol gibi tecrübeli isimlerin de bu seviyelerde ne kadar önemli olduğunu Milano maçında tekrar görmüş olduk. 

Anadolu Efes geçen sezon başlattığı ama pandeminin engel olduğu müthiş şampiyonluk yürüyüşünü bu sezon da sürdürdü. Evet yolda bazı aksaklıklar oldu, Larkin’in sakatlığı ve bu sezon bir türlü tam randımanla oynayamaması gibi ama sahneye Micic çıktı ve müthiş performansı ile MVP ödülünü kaptı. Ayrıca Pleiss’ın sakatlığında aldığı dakikaları çok iyi değerlendiren ve özellikle sezonun ikinci yarısında harika işlere imz atan Sertaç’ı kazanmış oldular. Yarı final maçında CSKA uzunlarını adeta sahadan silmişti milli uzunumuz. Evet Micic, Beaubois, Simon ve Sertaç çok iyi işler çıkararak yarı finalde bizi galibiyete taşıdılar ama artık Larkin’in de kıpırdanması gerekiyor ki Barça maçlarını ne kadar çok sevdiğini biliyoruz…

Bir tarafta ligin en iyi savunma yapan, en az sayı yiyen (73.2 sayı) takımı diğer tarafta ligin en iyi hücum eden ikinci takımı (84.1 sayı) var. Dolayısıyla iki farklı basketbol anlayışının finaldeki müthiş kapışmasını izleme şansımız olacak. Koç Ataman’ın bu seviyeler için koç Saras’dan daha tecrübeli olduğunu biliyoruz ama iki koçun da yarı final performanslarının pek iyi olmadığını, taktik tahtasında Messina ve Itoudis’in onlara üstünlük kurduğunu da görmüştük. Ben bu maçta tamamen oyuncuların bireysel perofrmanslarının belirleyici olacağını, Larkin’in kendisine geleceğini ve Micic ile beraber o özlediğimiz akıcı hücumları sahneye koyarak Barça’nın savunmasını tıpkı sezon içindeki 2 maçta da olduğu gibi yine çözerek Anadolu Efes’i galibiyete taşıyacaklarını, ülkemize Euroleague kupasını 2. kez getireceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.48
Bets10 Oranı: MS 2 – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Semt77 Yalovaspor – Samsunspor İddaa Tahmini 13.06.21

Türkiye Basketbol Ligi final serisi 3. maçında Semt77 Yalovaspor Pazar saat 16:00’da Samsunspor ile karşılaşacak. …