Anasayfa / Bitci Baskonia / FC Barcelona – Bitci Baskonia İddaa Tahmini 11.11.21

FC Barcelona – Bitci Baskonia İddaa Tahmini 11.11.21

Turkish Airlines Euroleague 9. hafta mücadelesinde FC Barcelona Perşembe saat 23:00’da Bitci Baskonia ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti durumunda toplam sayı limitini 146.5 olarak açıklamışken Bets10 ise aynı bahis için limiti 147.5 olarak belirlemiş. 

Barça geçen sezonun finalisti olarak girdiği yeni sezonda çıtayı düşürmemek hedefinde. Bu bağlamda da iyi bir başlangıç yaptı, 8 çatan 6 tanesini kazandılar şuana kadar. Palau Blaugrana’daki maçlarda da hata yapmadılar, üçte üç ile devam ediyorlar. Evlerindeki maçlarda savunma sertliğini en üst seviyeye çıkarmış durumdalar aynı zamanda, ortalamada sadece 63 sayıya izin veriyorlar. İki kulvarda oynadıkları maçlarda da bu paralelde bizlere düşük skorlu maçlar izletmişler, kazanmaya da devam etmişlerdi. Önce Zenit’i 84-58 sonra da Fuenlabrada’yı 79-69 ile rahat geçmişlerdi. Son olarak geçen hafta yine düşük skorlu geçen bir maçın ardından denk rakiplerinden Milano’ya deplasmanda 75-70 ile yenilmişlerdi. Uzun süredir sakatlığı devam eden Abrines dışında belinden sakatlığı bulunan Higgins’den de bu maçta faydalanamayacaklar. 

Koç Ivanovic yönetimindeki Baskonia ise şuana kadar pek istediğini alamadı. Aslında sezona iyi bir giriş yapmışlar, 5 maçtan 3 tanesini kazanmışlardı ama son 3 maçlarını üst üste kaybederek ciddi bir düşüşün içine girdiler. Özellikle hücumda çok zorlandıklarını biliyoruz, maç başına sadece 68 sayı üretebiliyorlar. Şimdiye kadar deplasmanda oynadıkları 4 maçtan 3 tanesini kaybederken bu maçlarda ortalama 63 sayı üretebilmişlerdi. Özetle evden uzaktaki hücum performansları tam bir felaket. Son 2 deplasman maçlarını Kazan’a 83-69 ve Zenit’e 83-54 gibi can sıkıcı skorlarla kaybetmişlerdi. A.Peters ve Raiste’nin sakatlıkları devam ederken yeni transfer L.Peters ise koç süre verirse ilk kez sahaya çıkabilecek. 

Hem koç Saras hem de koç Ivanovic savunma odaklı basketbolları ile bilinen basketbol adamları. Dolayısıyla bu maçta da sertlik seviyesinin yüksek, skor seviyesinin ise düşük olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Baskonia zaten üretimde kısır bir takım ve agresif, disiplinli Barça savunması karşısında ortalamalarında kalacaklarını, 65 baremini aşamayacaklarını, yani yine düşük skorlu bir maçın bizi beklediğini tahmin ediyorum. Bununla beraber Barça’nın Higgins’den yoksun olsa da Kuric, Calathes, Hayes-Davis, Davies gibi isimlerle sahasında hata yapmayıp kazanacağını öngörüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 & ALT (146.5) – 1.86
Bets10 Oranı: MS 1 & ALT (147.5) – 2.20
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

BC Kalev – Strasbourg İddaa Tahmini 07.12.21

FIBA Şampiyonlar Ligi F grubu 5. hafta mücadelesinde BC Kalev Salı saat 20:00’da Strasbourg ile …