Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – Manresa İddaa Tahmini 12.09.23

FC Barcelona – Manresa İddaa Tahmini 12.09.23

Hazırlık Maçları kapsamında Lleida’nın ev sahipliğinde, yani tarafsız sahada oynanacak Katalan Ligi final mücadelesinde FC Barcelona Salı günü saat 21:45’de Manresa ile karşılaşacak. intobet Manresa lehine 8.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Barça koç Grimau yönetiminde yeniden yapılanmaya gitti ve hedefleri Endesa’da kazandıkları şampiyonluğu korumak, yanında da artık Euroleague şampiyonluğu koymak ve en azından Final Four biletini almaya devam etmek. Hazırlık döneminde de zayıf rakiplere karşı şuana kadar iyi bir görüntü verdiler. Bu turnuvanın yarı finalinde de ligin vasat ekiplerinden Girona karşısında yettiği kadar oynayıp 104-92 gibi net bir skorla kazandılar. O maçta Laprovittola 20 sayı ile etkili olurken, Oscar Da Silva 15 sayı, Jabari Parker 10 sayı, Nikola Kalinic 10 sayı ile ona destek olan diğer isimlerdi.

Manresa ise koç Martinez ile yeni sezonda yola devam ediyor ve artık sadece Endesa kulvarında mücadele edecekler, bu nedenle de kafaları daha rahat olacak. Kadrolarına baktığımızda Brandon Taylor, Dani Perez, Badio, Valtonen, Jou, Travante Williams, Vaulet, Devin Robinson, Geben takımın öne çıkan isimleri konumundalar. Hazırlık döneminde de iyi sonuçlar aldılar ama tabi denk rakiplerle oynadıklarının da altını çizelim. Son olarak buradaki yarı final maçında beklentilerin üstüne çıkarak 65-82’lik skorla kazanmayı bildiler. 

İki takım arasında kağıt üstünde de göreceğimiz üzere elbette net bir kalite ve seviye farkı var. Barça, yeni bir koçla, taze bir kanla yola çıkıyor ve Girona maçında da oyuncuların mutlu ve rahat olduklarını gördük, vücut dillerine yansımıştı. Bu maçta da tempoyu istedikleri gibi dikte edeceklerini, Laprovittola ve Satoransky gibi tecrübeli guardların liderliğinde rakibin savunma açıklarını değerlendirecek organizasyonları rahat bulacaklarını düşünüyorum. Tercihim Barça’nın handikapı aşarak rahat kazanacağı yönünde olacak. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …