Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – Valencia İddaa Tahmini 11.09.21

FC Barcelona – Valencia İddaa Tahmini 11.09.21

Tenerife’nin ev sahipliğinde düzenlenen İspanya Süper Kupa yarı final maçında FC Barcelona Cumartesi saat 20:00’da Valencia ile karşılaşacak. İddaa Yarasalar lehine 5.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak açıklamış.

Katalan ekibi koç Saras ile yola devam ederken kadrosunda da değişikliklere gitti. Claver, Hanga, Westermann, Pustovyi, Gasol, Bolmaro ile yollar ayrılırken kadroya Sertaç, Hayes, Laprovittola ve Jokubaitis eklendi. Davies, Kuric, Higgins, Oriola, Abrines, Calathes, Mirotic de yine takımın en güvendiği isimler olacaklar. Hazırlık maçlarında ise inişli çıkışlı bir görüntü verdiler. Son 2 maçlarını Katalan Ligi’nde oynamışlar, yarı finalde Badalona’yı geçerken finalde ise sürpriz bir şekilde Manresa’ya 81-70 gibi farklı bir skrola yenilmişlerdi. Smits 14 sayı, Calathes, 13 sayı ve Mirotic 10 sayıyla ayakta kalabilen isimler olmuşlardı. Sakatlığı devam eden Sertaç Süper Kupa maçlarında forma giyemeyecek. 

Yarasalar ise koç Penarroya’yı göreve getirdiler ve kadrolarını yenilediler. Artık EuroCup’da mücadele edecekler ve Partizan artı Virtus Bologna ile beraber en güçlü şampiyonluk adayları arasında yer alıyorlar. Williams ve Marjanovic takımdan ayrılırken kadroya Dimitrijevic, Rivero ve Claver gibi önemli takviyeler yaptılar. Halihazırda Tobey, Dubljevic, Prepelic, Van Rossom, Hermannsson gibi önemli gibi silahları var zaten ellerinde. Son hazırlık maçlarında ise Granca’yı 79-72’lik skorla yenmeyi başarmışlardı. 

Barça, kadrosunu güçlendirdi bana göre. Claver, Hanga, Westermann gibi isimlerden zaten verim alamıyorlar. Hazırlık maçlarında gördüğümüz üzere yeni transferler Laprovittola, Hayes ve Jokubaitis ise hemen takıma uyum sağlamış durumdalar. Geçen sezonun özellikle son kısmında düşen Abrines’in form tutması ve Davies ile Higgins’in de yüksek enerji ile oynamaları sezon öncesi önemli artılardı. Valencia’da koç yeni, takımın iskeleti neredeyse bozulmadı. Pota altında Rivero, Tobey, Dubljevic üçlüsüyle Barça’yı zorlayabilirler ama Katalan ekibinin de Hayes, Mirotic, Davies üçlüsü ile geri adım atmayacağını, Higgins ve Kuric liderliğinde düşük handikapı da aşarak galibiyete uzanacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.43
Bets10 Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Alba Berlin – Petkim Spor İddaa Tahmini 18.09.21

Hazırlık Maçları kapsamında Bursa’da düzenlenen Frutti Extra Cup mücadelesinde Alba Berlin Cumartesi saat 16:30’da Petkim …