Anasayfa / AS Monaco / FC Bayern Munich – AS Monaco İddaa Tahmini 13.01.22

FC Bayern Munich – AS Monaco İddaa Tahmini 13.01.22

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich Perşembe saat 22:30’da AS Monaco ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibinin galibiyeti durumunda toplam sayı limitini 156.5 olarak belirlemişler.

Bayern son haftalarda üst üste 3 maçını kaybettikten sonra 2 gün önce konuk ettiği Zalgiris’i 74-65 ile geçerek kendisine gelmişti. Agresif ve sert savunma yaptıkları o maçta Jaramaz 16 sayı, 4 ribaund ile Euroleague kariyerinin en iyi maçını çıkarmıştı. Toplamda 8 galibiyete ulaştılar ve hedefledikleri play-off potasından sadece 1 adım gerideler. Özellikle Audi Dome’daki performansları çok iyi, son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar. Son 3 iç saha maçlarında sırasıyla 154, 157 ve 139 sayı çıkmıştı. Hilliard ile Zipser’den bu maçta da faydalanamayacaklar, Djedovic ile Schilling’in ise durumları maç saatinde belli olacak.

Monaco ise ilk kez çıktığı Euroleauge sahnesinde şuana kadar iyi iş çıkardı diyebiliriz. 18 maçtan 7 tanesini kazandılar ve son maçta konuk ettikleri denk rakiplerinden Maccabi’yi 82-76 ile geçerek kötü gidişe dur demişti onlar da. Diallo 16 sayı, 3 ribaund, Motiejunas 16 sayı, 2 ribaund ve James 12 sayı, 13 asist ile o galibiyetin başmimarları olmuşlardı. Diğer taraftan deplasman karnelerinin sıkıntılı olduğunu biliyoruz, son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler evden uzakta. Boutsiele’den bu maçta da faydalanamayacaklar, başka bir eksikleri bulunmuyor. 

Bayern özellikle kendi sahasında ligin en iyi ve disiplinli savunma takımlarından biri. Koç Trinchieri’nin öğrencileri tempoyu kontrol edip rakiplere kolay sayı şansı vermiyorlar ki karşılarında James gibi açık alanda aktif ve skorer bir guard varken buna ekstra dikkat edeceklerdir. Monaco genelde iyi bir hücum takımı olsa da James’in günlük performanslarından etkilendiklerini de belirtelim. Dolayısıyla Bayern’in sert ve agresif savunmaları karşısında üretimde zorlanacaklarını düşünüyorum. Alman ekibinin play-off yarışı için kritik önem taşıyan bu maçta denk rakibi karşısında hata yapmayacağını, kazanırken bizlere yine düşük skorlu bir maç izleteceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 & ALT (156.5) – 2.55
Rexbet Oranı: MS 1 & ALT (156.5) – 3.00
Güven Endeksi: 8



Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Eurocup iddaa tahmin ve analizleri

Gran Canaria – Promitheas İddaa Tahmini 26.01.22

7DAYS EuroCup B grubu 11. hafta mücadelesinde Gran Canaria Çarşamba saat 23.00’da Promitheas ile karşılaşacak. …