Anasayfa / FC Bayern Munich / FC Bayern Munich – LDLC Asvel Villeurbanne İddaa Tahmini 02.12.21

FC Bayern Munich – LDLC Asvel Villeurbanne İddaa Tahmini 02.12.21

Turkish Airlines Euroleague 13. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich Perşembe saat 21:30’da LDLC Asvel Villeurbanne ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 7.5 olarak açıkamış.

Bayern 12 maçın ardından 5 galibiyet alabildi ama önemli olan son 3 maçlarından ikisini kazanmaları ve toparlanma sürecime girmiş olmalarıydı. Audi Dome’daki maçlarına baktığımızda bu 2 galibiyetlik serinin orada, evlerinde geldiğini görüyoruz. Ancak bu maçlarda net galibiyetler almadıkların da altını çizmek gerekli. Formsuz temsilcimiz Fenerbahçe Beko’yu 8 sayı farkla ve son olarak da Panathinaikos’u zorla 3 sayı farkla geçebildiklerini görmüştük. Radosevic ve Zipser’den bu maçta da faydalanamayacaklar. 

Asvel ise bu sezonun flaş takımlarından biri. Çok iyi bir başlangıç yaptıktan sonra üst üste 3 maçlarını kaybetmişer ama geçen hafta deplasmanda, Fransa derbisinde, Monaco’yu Howard’ın son saniyede orta sahadan gönderdiği üçlükle deplasmanda yenmeyi bilmişlerdi. Bu galibiyetin onlara aradıkları moral ve özgüveni verdiğini düşünüyorum ki bir önceki deplasman maçlarında da zorlu Belgrad deplasmanında Kızıl Yıldız karşısında yine iyi direnmişler ama 6 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı son anlarda. Sakatlıklar ve COVID’den en çok canı yanan takımlardan biri konumundalar. Bu maçta Knight, Lighty, Morga ve Osetkowski’den faydalanamayacaklar, Diot ile Wembanyama’nın durumları ise maç saatinde belli olacak. 

İki takım arasında kağıt üstünde fark olmadığı gibi son haftalarda oynadıkları basketbol seviyesinin de birbirine yakın olduğunu söyleyebiliriz. Asvel her ne kadar Knight, Lighty, Morgan, Osetkowski gibi önemliş silahlarından yoksun olsa da denk güçlerin kapışmasını izleyeceğiz. İki takım da son haftalarda direnç seviyelerini arttırdılar ve kaybederken bile kolay pes etmiyorlar. Bu maçta da Asvel’in deplasman takımı olarak bir adım geride olacağını düşünebiliriz elbette. Ama geçen hafta Monaco karşısında yaptıkları gibi yine son topa kadar direneceklerini düşünüyorum ki Bayern rakiplerini farklı yenebilecek bir güveni vermedi şuana kadar. Asvel’in kaybetse de handikapta kalmasını, çift haneli farklar yemeyeceğini öngörüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+8.5) – 1.50
Bets10 Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.78
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Eurocup iddaa tahmin ve analizleri

Gran Canaria – Promitheas İddaa Tahmini 26.01.22

7DAYS EuroCup B grubu 11. hafta mücadelesinde Gran Canaria Çarşamba saat 23.00’da Promitheas ile karşılaşacak. …