Anasayfa / FC Porto / FC Porto – Imortal İddaa Tahmini 10.05.24

FC Porto – Imortal İddaa Tahmini 10.05.24

Portekiz Ligi çeyrek final serisi ilk maçında FC Porto Cuma günü saat 22:00’da Imortal ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 misafir takım lehine 19.5 handikap belirlemişler. 

Normal sezonu lider bitiren Porto, bu momentumu play-off’a da taşımak istiyor doğal olarak. Nitekim en güçlü şampiyonluk favorilerinden biri olduklarını söylemeye gerek bile yok. Son dönemde evlerinde oynadıkları maçlara baktğımızda üst üst 4 maçlarını kazandıktan sonra denk rakipleri Benfica’ya 6 sayı farkla yenildiklerin i gördük. 66 sayıda kaldıkları o maçta Omlid 27 sayı, 8 ribunad, Barber 19 sayı, 4 asist ve Fayne 12 sayı, 6 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi. 

Imortal ise ligin zayıf ve formsuz ekiplerinden birisi. Nitekim son 5 maçlarını da üst üste kaybettiklerini gördük. Son olarak 3 Mayıs’da konuk oldukları Benfica’ya hiç direnememişler ve 87-56 gibi farklı bir skorla hezimete uğramışlardı. Bu maçla beraber normal sezonun son 4 deplasman maçlarını üst üste kaybettikerini biliyoruz. Özellikle evden uzakta varlık göstermekte, direnmekte çok zorlanan bir takım görüntüsündeler. 

İki takım arasında net bir siklet farkı olduğunu biliyoruz. Sonuçta Porto güçlü şampiyonluk adaylarından birisi ve 23 Mart’taki son karşılaşmalarında deplasmanda olmalarına rağmen rakiplerini tam 23 sayı farkla ezip geçmişlerdi. Şimdi hem evlerinde oynamanın avantajına sahip olacaklar hem de artık burası play-off sahnesi, işi çok daha fazla ciddiye almalarını bekliyorum. Bu nedenle de bir kez daha zayıf rakiplerini 20 ve üstü farkla yenmeleri beni şaşırtmaz. 

İddaa Oranı: MS 1 (-19.5) – 1.54
Best10 Oranı: MS 1 (-19.5) – 1.60
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

LDLC Asvel Villeurbanne – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında LDLC Asvel Villeurbanne Perşembe günü …