Anasayfa / FC Barcelona / Fenerbahçe Beko – FC Barcelona İddaa Tahmini 10.03.23

Fenerbahçe Beko – FC Barcelona İddaa Tahmini 10.03.23

Turkish Airlines Euroleague 28. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko Cuma günü saat 20:45’de FC Barcelona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 toplam sayı limitini 163.5 olarak açıklamışlar.

Fenerbahçe Beko bu sezon ilk 4 yarışının iddialı takımlarından birisi. Son dönemde de üst üste 3 galibiyet alarak güzel bir seri yakalamışlar, bir maç eksiklerine rağmen 16 galibiyete ulaşmışlardı. Ancak çift maç haftasına istedikleri gibi başlayamadılar. Zorlu Tel Aviv deplasmanında aslında ilk 3 çeyrek istediklerini almışlardı ama son çeyrekte Brown ve Baldwin liderliğinde daha akıllı oynayan Maccabi hücumlarına çözüm bulamadıkları gibi sert savunmayı da geçemediler ve 78-74 ile kaybederek 1 maç eksikleriyle beraber 5. sıraya gerilediler… İsmet dışında tam kadro olacaklar ve koç Itoudis hangi 12 oyuncusunu sahaya süreceğine maç saatinde karar verecek.

Barça ise bu sezon yine şampiyonluk adaylarından birisi. Aslında son dönemde oynadıkları basketbol seviyesi anlamında eleştirilseler de 5 maçlık nefis bir seri çıkarmışlardı! Ama çift maç haftasının ilk sınavında denk rakiplerinden Olympiakos karşısında 77-70 ile bir deplasman mağlubiyeti aldılar ve serileri sona erdi. Sert ve disiplinli savunmaları ile aslında ev sahibini 80 sayının altında tutarak istediklerini aldılar ve aynı savunma anlayışını karşılık olarak görünce bu kez hücumda tıkandılar… Koç Saras tüm oyuncularından bu maçta faydalanabilecek, eksik ya da sakat oyuncuları yok. 

İki takım da sezona F4 hedefiyle, hatta Barça şampiyonluk hedefiyle başladı. Temsilcimiz zaman zaman iniş çıkışlar yaşasa da ilk 4 yarışından kopmadı. Evlerindeki son 2 maçta da dişlerine göre rakipler olan Bologna ve Alba karşısında tempoyu istedikleri gibi dikte edip yüksek skorlarlar atarak farklı galibiyetler almışlardı. Fakat bu takımlardan çok daha iyi savunma yapan, deplasmanlarda rakiplerini bu şekilde zorlayan bir ekip ki daha iki günce ligin en formda hücum takımı Olympiakos’u Yunanistan’da 77 sayıda tutmuşlardı. Bu maçta da takımların bizlere kontrollü ve sert bir oyun, savunma odaklı bir mücadele izlettireceklerini düşünüyorum. İki takımın da 80 sayının altında kalması beni şaşırtmaz. 

İddaa Oranı: ALT (163.5) – 1.47
Best10 Oranı: ALT (163.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Adriyatik Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Cibona Zagreb – FMP Beograd İddaa Tahmini 27.03.23

Adriyatik Ligi 23. hafta mücadelesinde Cibona Zagreb Pazartesi günü saat 19:00’da FMP Beograd ile karşılaşacak. …