Anasayfa / Fenerbahçe Beko / Fenerbahçe Beko – Tofaş İddaa Tahmini 01.06.19

Fenerbahçe Beko – Tofaş İddaa Tahmini 01.06.19

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi yarı final serisi ilk maçında Fenerbahçe Beko Cumartesi saat 18:00’da Tofaş ile karşılaşacak. İddaa deplasman takımı lehine 13.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 15.5 olarak açıklamış.

Sarı lacivertliler hem mental hem de fiziksel olarak belki de son yıllarda hiç yaşamadıkları kadar zor bir dönem geçiriyorlar. Final Four’daki kötü performansın mental etkilerini halen üzerlerinden atamadıklarını Türk Telekom serisindeki özellikle ilk 2 maçta net olarak görmüştük. Son maçı da farklı kazanmaları aldatıcı olabilir, Kalinic çok ekstra oynadı, her maç böyle bireysel bir performans yakalamaları zor… Diğer taraftan sezonun ortasından beri söylüyorum acilen sağlık ekiplerini değiştirmeliler! Bu kadar sakat vermeleri büyük skandal bana göre. Zaten Ennis ve Lauvergne sezonu kapadılar, Vesely, Datome ve Green’in de bırakın bu maçı yarı final serisinin tamamında oynamaları zor görünüyor.

Tofaş cephesinde ise daha olumlu şeyler söyleyebiliriz. Onlar da sezon içinde büyük bir sakatlık yaşadılar, yıldız guardları Garrett sezonu kapattı ama yerine yaptıkları Trice hamlesi hem takıma çabuk adapte oldu hem de özellikle hücumda Garrett gibi takımını sırtlamaya başladı. Diğer taraftan Mejia da çok formda ve çeyrek finalde Beşiktaş karşısında koç Ene’nin güvenini yine boşa çıkarmadı. Barış, Muhsin, Yiğit, Berkan da Beşiktaş serisinde enerjileri ile yine x-faktör olarak çok iyi iş çıkardılar. Weems, Elegar, Kadji üçlüsü biraz istikrar problemi yaşıyorlar.

Sakatlıklar, mental yorgunluk ve yerli oyunculardan sınırlı katkı. Telekom serisinin ilk 2 maçında bu sorunlarla yüklü bir Fenerbahçe gördük. Son maçta ise Kalinic liderliğinde Guduric’in toparlanması ve Sinan ile Ahmet’den gelen yerli katkısı ile kazandılar. Ancak Tofaş karşısında bundan fazlasına ihtiyaçları olacak ki pota altında Elegar ve Kadji’nin yanı sıra formda bir Muhsin ile uğraşmaları gerekecek bunu başarabilmek için ellerinde sadece Melli ve Ahmet olacak. Tofaş’ın yetenekli kısaları ile sürekli potaya giderek ev sahibinin savunmasını zorlayacağını ve uzun rotasyonun da avantajını kullanarak maçın içinde kalacağını düşünüyorum. Fenerbahçe elbette Ülker Arena’da her zamanki gibi favori ama koç Ene ilk maçtan pes etmez, kaybetseler de handikapta kalırlar.

İddaa Oranı: MS 2 (+13.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (+15.5) / 1.67
Güven İndeksi: 8/10

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Beijing Royal Fighters – Shanghai İddaa Tahmini 12.07.20

Çin Ligi mücadelesinde Beijing Royal Fighters Pazar saat 14:35’de Shanghai ile karşılaşacak. İddaa misafir takım …