Anasayfa / Belçika Milli Takımı / Finlandiya – Belçika İddaa Tahmini 04.08.22

Finlandiya – Belçika İddaa Tahmini 04.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Finlandiya Perşembe günü saat 19:30’da Belçika ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti için oranı 1.47 olarak açıklamışken intobet ise oranı 1.63 olarak belirlemiş.

Finlandiya, 2023 Dünya Kupası elemelerinde ilk turu geçmişti ve ikinci turdaki ilk maçını 25 Ağustos’da burada İsrail ile oynayacak. Ayrıca 1 Eylül’de başlayacak olan EuroBasket’de de sahne alacak takımlar arasında yer alıyorlar. Dolayısıyla da iki turnuva için hazırlıklarını sürdürüyorlar. Koç Tuovi iki turnuva için aday kadrosunu açıklamıştı ve Kopponen, Salin, Valtonen, Hopkins, Huff, Jantunen, Lindbom ve NBA’de izlediğimiz Markkanen takımın öne çıkan silahları konumundalar. 

Belçika ise son dönemde kıtanın yükselen basketbol ülkesi tartışmasız. 2023 Dünya Kupası elemeleri ilk turunda da güçlü Sıbirstan’ın üstünde yer alarak 4 galibiyetle Letonya’nın ardından 2. sırada bitirip adlarını ikinci tura yazdırmışlardı. Oradaki ilk maçlarını 25 Ağustos’da evlerinde Büyük Britanya karşısında oynayacaklar. Ayrıca onlar da Finlandiya gibi EuroBasket’de mücadele edecek takımlar arasında yer alıyorlar. Koç Gjergja’nın açıkladığı aday kadroda Obasohan, Lecomte, Tabu, Serron, Gillet, Salumu, De Zeeuw, Wanjwin, Bako, Tumba gibi hem tecrübeli hem de birbirleri oynamaya alışkan isimleri görüyoruz. 

Her ne kadar kağıt üstünde iki takım arasında ciddi farklar yok gibi görünse de Belçika’nın daha derin ve daha kaliteli bir kadrosu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca çok daha tecrübeli oyunculardan kurulu bir takım ve yıllardır birlikte oynamanın avantajına sahipler. Finlandiya ise Markkanen’in formuna göre şekillenen bir takım. Belçika’nın başta Bako ve Tumba olmak üzere sert ve iyi savunma yapan uzunları var. Ayrıca Obasohan, Tabu ve Lecomte gibi guardlarla da fark yaratacaklarını, hazırlık dönemine deplasman galibiyetiyle başlayacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.47
intobet Oranı: MS 2 – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Günün İddaa Kuponu (2) 12.08.22

Cuma programında yer alan Hazırlık Maçları‘na dair en güvendiğim tahminleri sizler için seçtim, işte karşınızda …