Güncel
Anasayfa / FIBA U18 Gençler Avrupa Şampiyonası / Finlandiya U18 – Yunanistan U18 İddaa Tahmini 05.08.18

Finlandiya U18 – Yunanistan U18 İddaa Tahmini 05.08.18

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net
günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

FIBA U18 Gençler Avrupa Şampiyonası 13.lük –  14.lük mücadelesinde Finlandiya saat 14:00’da Yunanistan ile karşı karşıya gelecek. İddaa Yunanistan lehine 2.5 handikap belirlemişken Bets10 ise Yunanistan lehine 1.5 handikap açıklamış.

Finlandiya ise rakibi gibi bir avantaja sahip değil, bu maçı kaybederse B klasmanına düşecek önümüzdeki sezonki turnuvada. Grupta 2 galibiyet almışlar ve birisi Ukrayna diğeri de Bosna Hersek karşısında gelmişti. Son 16 maçında Büyük Britanya’ya iyi direnmişler ama 4 sayı farkla kaybetmişlerdi. Sonraki klasman maçında Ay-Yıldızlılar’dan 18 sayı fark yediler. Ardından tekrar Bosna Hersek çıktı karşılarına ve 24 sayı farkla geçerek moral depoladılar.

Yunanistan önümüzdeki yıl düzenlenecek A klasmanı U18 Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği yapacağı için sonuçtan bağımsız olarak A klasmanında yer almaya devam edecek, yani tuzları kuru. Son 16 maçında Fransa’ya iyi direnmiş ancak 5 sayı farkla kaybetmişlerdi. Arından İspanya’dan 15 sayı fark yediler ilk klasman maçında. Son olarak da zayıf Ukrayna’yı geçmişlerdi ama sadece 4 sayı farkla.

Yunanistan önümüzdeki A klasmanı turnuvaya ev sahipliği yapacağı için bu maça sadece prestij için çıkacak. Diğer taraftan Finlandiya bu maçı kaybederse B klasmanına düşecek. Bu nedenle onlar için çok daha önemli ve değerli bir maç. Zaten Yunanistan oynadığı basketbol ve kadro kalitesi olarak Finlandiya’dan çok iyi bir takım da değil. Sahip oldukları bu konsantrasyonun da artısıyla açılan düşük handikapı da aşarak kazanacaklarını düşünüyorum.

Güven İndeksi: 7/10

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) / 1.70

Bets10 Oranı: MS 1 (-1.5) / 1.83Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Çekya – Macaristan İddaa Tahmini 18.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada Çekya Pazar saat 18:30’da Macaristan ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir