Anasayfa / Basketbol Haber / Furkan Korkmaz: Türk Lokantaları Bulduğum İçin Şanslıyım

Furkan Korkmaz: Türk Lokantaları Bulduğum İçin Şanslıyım

Tivibuspor’a konuk olan Furkan Korkmaz, Sinem Ökten’in sorularını cevapladı.

“NBA’e giderken aklımda ilk sezon kendimi gelişimin üzerinde çalışarak ikinci seneye hazır olmaktı.”

NBA’de Yaz Ligi’nde mücadele oldukça iyi performanslar sergileyen Furkan, “İkinci kez Yaz Ligi’ne yer aldım. Takım olarak bazen iyi oynadık, bazen kötü oynadık. Çok güzel bir tecrübe oldu. Keyifle oynadım diyebilirim” ifadelerini kullandı. NBA’de geçirdiğini sezonu değerlendiren milli oyuncu, “NBA’e giderken aklımda ilk sezon kendimi gelişimin üzerinde çalışarak ikinci seneye hazır olmaktı. Sakatlık dışında bunu gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Oraya ilk gittiğimde ilk iki ay çok zorlandım fakat uyum sağladıktan sonra her şey benim için çok iyiye gitmeye başladı. Koçlarım, takım arkadaşlarım bana çok yardımcı oldular. Oynamasam da benim için harika bir sezondu” dedi.

“Daha önce böyle bir ciddi sakatlığım olmamıştı.”

Sezon ortasında sakatlığı sebebiyle uzun süre takımdan uzak kalan Furkan, “Daha önce böyle bir ciddi sakatlığım olmamıştı. Bu hiç bir insanın başına gelmesin. Çok ciddi bir süreçmiş. Aslında sakatlığımın 2 ay içerisinde geçmesi bekleniyordu ama beklediğimizden daha uzun süre sürdü. Hatta döndükten sonra bile ağrılarım oldu ama bunu üstüne gitmem gerektiğini söylediler. Yaklaşık 4.5 ay sonunda tekrardan kendimi iyi hissetmeye başladım. Aslında sezon sonu oynarken bile tam olarak hazır değildim. Türkiye’ye gelip milli takımla antrenmanlara çıkmaya başlamamla birlikte iyi hissetmeye başladım. Zaten daha sonrasında Yaz Ligi performansım arttı. Neyse ki bu süreçte ailem yanımdaydı. Onlar sayesinde süreci atlattım” dedi.

“Embiid, Simmons genç olmalarına rağmen çok özel oyuncular.”

Sixers‘in iki genç süper starı hakkında da konuşan Furkan, “Bir kere Embiid’i sosyal medyadan takip ediyorsunuzdur. Saha dışında da öyle biri. Değişik bir karakteri var. Çok eğlenceli birisi. Sürekli kendisi gülsün ve insanlar eğlensin istiyor. Hiçbir şekilde ben bu takımın yıldızıyım, diğerlerinden ayrı durayım diye bir düşüncesi yok. Bu da takıma pozitif bir şekilde etkiliyor. Bana da çok yardımcı oldu. Türkiye’den geliyorum, gencim ve psikolojimi hissederek bana yardımcı oldu. Çok yetenekli genç bir kadromuz var. Embiid, Simmons genç olmalarına rağmen çok özel oyuncular. Sadece yıldız değiller, yetenekleriyle diğer herkesten farklı oyuncular. Böyle oyuncular çok nadir geliyor. Özellikle Ben Simmons’ın yaptıkları inanılmaz. O boyla bunları yapabilen bir oyuncuyu her zaman göremezsiniz. Simmons’ın saha dışında da çok farklı bir mentalitesi var. Bu yönünü çok takdir ediyorum. Benim için de çok güzel bir örnek” dedi.

“Cedi’yle basketbol dışında da çok samimi bir arkadaşlığımız var.”

Kariyerine NBA’de devam eden bir diğer milli oyuncu Cedi hakkında da konuşan Furkan, “Cedi’yle sürekli konuşuyorum. Birlikte daha önce de oynadık. Basketbol dışında da çok samimi bir arkadaşlığımız var. Gerçek bir dost gibiyiz. Cedi için çok seviniyorum çünkü her şeyi hak ediyor. Normalde yaz liginde Cedi’yle yemeğe çıkacaktık. Sonra Yaz Ligi’ne LeBron James’e geldi. Cedi, beni aradı ‘LeBron’la Las Vegas’a yemeğe gidiyorum.’ diyerek beni ekti” ifadelerini kullandı.

“New Jersey’de yaklaşık 40 bin Giresunlu varmış.”

Philadelphia’daki yaşımı hakkında da konuşan milli oyuncu, “Philadelphia ile New Jersey komşu şehirler. New Jersey’de yaklaşık 40 bin Giresunlu varmış. Ben de geldikten sonra öğrendim. Antrenman yaptığımız yer de orada. Bu yüzden Türk yemeklerini bulabildiğim için çok şanslıyım. Philadelphia benim için çok güzel bir başlangıç oldu” dedi.

Kaynak: TivibuSpor & Basketfaul

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Orlando Magic – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (3) 14.08.20

NBA’de normal sezon maçları sona eriyor. Orlando Magic, Cuma gecesi saat 04:00’te New Orleans Pelicans …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir