Anasayfa / Anadolu Efes / Galatasaray Ekmas – Anadolu Efes İddaa Tahmini 11.02.24

Galatasaray Ekmas – Anadolu Efes İddaa Tahmini 11.02.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Galatasaray Ekmas Pazar günü saat 13:00’da Anadolu Efes ile karşılaşacak. intobet toplam sayı limitini 166.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça henüz oran açmamış.

Sarı kırmızılılar son 4 maçtan ikisini kaybettiler ve iyi bir dönemden geçmiyorlar. 9 galibiyetle 9. sıradalar, play-off potasından averajla uzaktalar sadece. Koç Sekizkök’ün göreve gelmesi de ne BSL’de ne de BCL’de beklenen reaksiyonu vermelerini sağlayamadı… İki kulvardardaki son 3 maçarnıı üst üste kaybederken bize sırasıyla 189, 164 ve 180 sayı izletmişlerdi. Evlerindeki son maçta Dijon’a 25 farktan yakalanıp 93-96 ile kaybetmişlerdi. 

Anadolu Efes‘de de bir koç değişikliği yaşandı ama onlar koç Mijatovic’in göreve gelmesiyle Euroleague’de bir çıkış yakaladılar, dolayısıyla keyifler yerinde. Burada BSL’de ise son 5 maçtan 4 tanesini kazandılar ve 16 galibiyetle liderlik koltuğunu Fenerbahçe ile paylaşıyorlar. Son 2 maçlarında galibiyetlerin yanısıra bir diğer ortak nokta ise tempolu ve hücum odaklı basketboldu, bize sırasıyla 173 ve 196 sayı izletmişlerdi. 

Elbette kağıt üstünde kadro kalitesi ve sahada oynanan basketbol seviyesi artı form grafiği açısından Efes net olarak rakibinden bir adım önde, dolayısıyla da Sinan Erdem’de deplasman takımı olacak olmalarına rağmen maçın favorisi konumundalar. Ben yine de handikap riskine girmeyeceğim Galatasaray’ın da şiddetle galibiyete ihtiyacı olması gerçeğini dikkate alarak. Onun yerine iki takımın da son maçlarda sergiledikleri tempo odaklı basketbola ve özellikle Galatasaray’ın savunmadaki yumuşak performansına güvenerek tercihimi üst seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: ÜST (166.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Hırvatistan Ligi iddaa tahmin ve analizleri

GKK Sibenka – Dubrava İddaa Tahmini 20.02.24

Hırvatistan Ligi 20. hafta mücadelesinde GKK Sibenka Salı günü saat 20:00’da Dubrava ile karşılaşacak. Best10 …