Anasayfa / Anadolu Efes / Galatasaray NEF – Anadolu Efes İddaa Tahmini 02.06.22

Galatasaray NEF – Anadolu Efes İddaa Tahmini 02.06.22

ING Basketbol Süper Ligi yarı final serisi 4. maçında Galatasaray NEF Perşembe saat 20:30’da Anadolu Efes ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Sarı kırmızılılar seriye çok iyi bir giriş yaparak Euroleague şampiyonunu deplasman takımı konumundayken tam 35 sayı farkla geçmişlerdi. Ama sonrasında rakibin kendisine gelmesine engel olamadılar ve üst üste 2 maçı hem deplasman takımıyken hem de ev sahibi konumundayken kaybederek avantajlarını yitirdiler. Artık 2-1 gerideler ve saha avantajını da kaptırmış durumdalar. Dolayısıyla bu maçta ev sahibi avantajını ve taraftar desteğini kullanarak kazanmak zorundalar, yoksa tatile çıkacaklar. 

Anadolu Efes ilk maçta Final Four ve Karşıyaka maçının yorgunluğunu ciddi anlamda hissetmiş, kendisinin aksine daha fazla dinlenmiş ve diri olan Galatasaray karşısında farklı kaybetmişti. Ama ikinci maçla beraber yarı final serisinde olduklarını hatırladılar ve iki yıldız guard Larkin ile Micic liderliğinde seriyi domine etmeye başladılar. Son maçta ise deplasman takımı olmalarına rağmen rakibin direncini son anlarda kırmayı başardılar ve Micic’in kritik anlardaki skorer oyunu sayesinde 64-71 ile kazanarak hem 2-1 üstünlüğü hem de saha avantajını ele geçirmiş oldular. 

Efes kalitesini net olarak ortaya koymaya başlarken Galatasaray da kolay lokma olmayacağını 2. maç dışında gösterdi rakibine. Sarı kırmızılılar bu maçta yine taraftar avantajına sahip olacaklar ve tamam mı devam mı parolası ile sahaya çıkacaklarının altını çizelim. Dolayısıyla direnç ve konsantrasyon seviyeleri ilk 3 maçın da üzerinde olacaktır diye düşünüyorum. Euroleague şampiyonunu zorlayarak en azından seriyi 5. ve son maça taşımak isteyeceklerdir. Bu nedenle de Galatasaray lehine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.47
Bets10 Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Belçika – Hollanda İddaa Tahmini 25.06.22

Hazırlık Maçları kapsamında Belçika Cumartesi günü saat 19:00’da Hollanda ile karşılaşacak. Rexbet toplam sayı limitini …