Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Galatasaray Yeni Zelendalı Guard ile Anlaşmaya Vardı

Galatasaray Yeni Zelendalı Guard ile Anlaşmaya Vardı

Koç Erdoğan’ı resmi olarak açıklayan Galatasaray, transfer hamlelerine de hız vermeye başladı. Sizlere geçtiğimiz günlerde belirttiğim üzere guard hamlesi için listelerinin başındaki isim, geçtiğimiz sezon Frankfurt Skyliners forması giymiş olan Tai Webster‘dı ve oyuncuyla 1 yıllık kontrat üzerinde de anlaşmaya vardılar, yakında resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

Yeni Zelanda milli takımının da formasını giyen genç guard, Nebraska kolejinden mezun olduktan sonra ilk profesyonel sezonunda Frankfurt Skyliners forması giymişti.

Tai Webster (1.93-1995)

BBL: 38 maç 27.9 dakika 14.9 sayı %39.8 3sayı 3.7 ribaund 3.9 asist 11.1 verimlilik

Webster genç yaşına rağmen olgun bir basketbol oynuyor ki geride bıraktığımız sezon Frankfurt’ta da liderlik görevini gayet başarılı bir şekilde yerine getirmişti. Sürati ve dış şutları en önemli silahı, özellikle tempo arttığında ve takımı açık alanda koşturduğunda verimliliği artıyor. Yarı saha basketbolundaki silahlarını ve verimliliğini geliştirmesi gerekiyor, evet süratini kullanarak delici de olabiliyor ama şut & pas seçimlerindeki hataları minimize etmesi, yani top kaybı riskini azaltması gerekiyor. Savunma tarafında ise fiziksel olarak zaman zaman zorlansa da çalışkan bir isim olduğunu söyleyebiliriz.

Tai Jack Webster’ın ne kadar yüksek potansiyelli bir oyuncu olduğunun örneğini 15 Nisan’da Bayern Munich’e karşı görmüştük. Takımının 87-83 kaybetmesine engel olamamıştı ama harika bir bireysel performans sergileyerek dikkatleri bir kez daha üstüne çekmişti.

32 sayı 4/7 3sayı 6 ribaund 3 asist 2 topçalma 30 verimlilik

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

almanya bbl basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Frankfurt – Rasta Vechta İddaa Tahmini 11.06.20

Almanya easyCredit BBL final turnuvası B grubu mücadelesinde Frankfurt Perşembe saat 17:30’da Rasta Vechta ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir