Anasayfa / Galil Elyon / Galil Elyon – Hapoel Beer Sheva İddaa Tahmini 20.05.24

Galil Elyon – Hapoel Beer Sheva İddaa Tahmini 20.05.24

İsrail Winner League kaybedenler etabı 31. hafta mücadelesinde Galil Elyon Pazartesi günü saat 18:30’da Hapoel Beer Sheva ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler. 

Elyon düşme adaylarından birisi. Ancak son 3 maçlarından ikisini kazanarak toparlandılar ve bu sayede de 8 galibiyete ulaştılar. Artık bu maçı kazanmaları durumunda son haftaya ligde kalmayı garantilemiş şekilde, kafaları rahat girecekler. Son olarak geçen hafta konuk oldukları alt sıra ekiplerinden Eilat’ı 77-87 gibi net bir skorla geçmişlerdi. O maçta D.J. Kennedy 18 sayı, 5 ribaund, Buchanan 15 sayı ve Feldeine 14 sayı, 4 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. 

Sheva da rakibi gibi düşme tehlikesini yaşamaya devam eden ekiplerden birisi. Son 3 maçlarından ikisini kaybettiler ve 7 galibiyette kaldılar. Bu maçı kazansalar bile Eilat’ın da kazanması durmunda işler son haftaya kalacak. Deplasman karnelerine baktığımızda ise işlerin yolunda olmadığını görebiliriz, son 4 maçlarını üst üste kaybettiler. Son olarak Nes Ziona karşısında direnememişler ve 15 sayı fark yemişlerdi. 

İki takım arasında bir denklik olduğunu bize puan tablosu da söylüyor aslında. Ancak konu son dönemde yakaladıkları form grafiğine gelince Elyon bir adım önde. Ayrıca bu maçı kazanmaları durumunda ligde kalacak olmaları onlar adına büyük bir motivasyon. Evlerinde oynayacakları böyle bir fırsat önlerine gelmişken Kennedy, Buchanan, Feldeine gibi tecrübeli isimlerle bunu kaçırmayacaklarını, düşük farkla da olsa kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.59
intobet Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.80
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Aguada Santeros İddaa Tahmini 21.06.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Piratas de Quebradillas Cuma günü saat 03:00’da Aguada Santeros …