Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / Gaziantep – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 19.12.21

Gaziantep – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 19.12.21

ING Basketbol Süper Ligi 13. hafta mücadelesinde Gaziantep Pazar saat 18:00’da Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacak. Rexbet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış henüz.

Gaziantep bu sezon ligimizin flaş ekiplerinden biri. Koç Açık şuana kadar elindeki kadrodan en yüksek verimi alarak iyi iş çıkardı, 12 maçtan 8 tanesini kazandılar ve hem play-off yarışında iddialı konumdalar hem de ilk 4 sırayı zorluyorlar. Ancak evlerinde zaman zaman kötü sonuçlar aldılar, istikrarı sağlayamadılar. Son olarak konuk ettikleri formda Daçka’ya 69-71 ile kaybetmekten kurtulamamışlardı. Geçen hafta ise ligin zayıf ekiplerinden Petkim’e konuk olmuşlar ve normal süresi 70-70 biten maçı uzatma sonunda 80-84 ile hayli zorlanarak yenebilmişlerdi. Gulley 29 sayı, 5 ribaund, Luther 19 sayı, 12 ribaund ve Peterson 17 sayı, 4 ribaund, 9 asist ile öne çıkan isimlerdi. Doyle’dan bu maçta da faydalanamayacaklar.

Koç Ernak yönetimindeki Bahçeşehir ise son haftalarda çıkışa geçen, kaliteli kadrosuyla ilk 4 sırayı zorlaması beklenen ekiplerden biri konumunda. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazanarak 6 galibiyete ulaştılar ki bu sekansta sadece son şampiyon Efes’e yenilmişlerdi. Geçen haftaki lig maçlarında dişli rakiplerinden Bursaspor’u konuk etmişler ve 101-80 gibi net bir skorla kazanan taraf olmuşlardı. O maçta yeni transfer Dekker 21 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile öne çıkarken, Oğuz 20 sayı, 8 ribaund, 3 asist ve Hall 11 sayı, 9 ribaund, 10 asist ile galibiyetin diğer mimarları olmuşlardı. 

Gaziantep’in en önemli iki silahı Gulley’nin 3 numaradaki hücum silahları ve Kaba’nın her iki pota altındaki etkinliği. Ama Bahçeşehir’in bu silahlara karşılık verip hatta üstünlük kuracak geniş ve kaliteli bir kadrosu var ki son haftalarda da çok formdalar. Bu maçta da Hall ve Smith’in tecrübeleriyle fark yaratacaklarını, Dekker ve Jones’un da forvet rotasonunda Gulley ile Luther’a üstünlük kuracağını düşünüyorum. Çekişmeli ve keyifli bir maç bizi bekliyorken, Bahçeşehir’i deplasmanda olmasına rağmen bir adım önde görüyorum. Riski azaltmak için lehlerine açılan handikapu yanıma alacağım ki Gaziantep’in son 2 maçında da son topa kadar heyecanın sürdüğünü hatırlatalım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+1.5) – 1.46
Rexbet Oranı: MS 2 (+2.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL iddaa tahmin ve analizleri

Heidelberg – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 23.01.22

Almanya easyCredit BBL 18. hafta mücadelesinde Heidelberg Pazar saat 20:00’da FC Bayern Munich ile karşılaşacak. …