Anasayfa / Beşiktaş Icrypex / Gaziantep – Beşiktaş Icrypex İddaa Tahmini 09.09.21

Gaziantep – Beşiktaş Icrypex İddaa Tahmini 09.09.21

Hazırlık Maçları kapsamında Ankara’da düzenlenen Yalçın Efe turnuvasındaki mücadelede Gaziantep Perşembe saat 18:30’da Beşiktaş Icrypex ile karşılaşacak. Bets10 siyah beyazlıların galibiyeti için 1.40 oran açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Koç Açık’ı göreve getiren ve yeniden yapılanmaya giden Gaziantep, kurduğu kaliteli kadronun meyvelerini hazırlık maçlarından almaya başladı. Adaptasyon sorunu yaşamayan ve kaliteli basketbolunu sürdürülebilir hale getiren güneydoğu ekibinde özellikle savunmadaki direnç ve sertlik dikkat çekiyor. Oynadıkları 3 maçta Daçka, Büyükçekmece ve Telekom gibi önemli rakipleri geçerken rakipleri sırasıyla 40, 68 ve 53 sayıda tutmuşlardı. Son maçta Telekom’u 53-74 ile geçerken Gulley 25 sayı, Doyle 17 sayı ve Kaba 10 sayı, 14 ribaund ile galibiyetin mimarları olmuşlardı. 

Beşiktaş koç Kandemir ile yola devam ediyor. Yaz döneminde 3 genç yıldız Alperen, Şehmus ve Sadık’ı artı Blackmon gibi önemli bir silahlarını kaybettiler. Elbette yerlerini tam olarak doldurabildiklerini söyleyemeyiz ki özellikle yerli rotasyonunda güç kaybettikleri bir gerçek. Bone, Reaves, Lawson ve Whitehead takımın yeni yabancıları ve Mehmet Yağmur, Ata, Egehan, Hakani, Ercan, Furkan da onlara destek olacak yerli rotasyonunu oluşturuyorlar. Bursa karşısında forma giyemeyen yeni transferlerden Whitehead’in bu maçta da yer alması beklenmiyor. İlk hazırlık maçlarında Galatasaray’a yenildikten sonra bu turnuvanın ilk maçında ise Bursaspor’u 88-67 gibi farklı bir skorla geçmişlerdi. O maçta Lawson 21 sayı, 11 ribaund, Bone 16 sayı, Egehan 15 sayı ve Ercan 15 sayı, 8 ribaund, 6 top çalma ile etkili olmuşlardı. 

Hazırlık dönemini iyi geçiren iki formda BSL takımının kapışmasını izleyeceğiz. Elbette Gaziantep’in yabancı rotasyonu Beşiktaş’dan bir kademe yukarıda. Özellikle Gulley ve Doyle ikilisi beklentilerin de üstünde işlere imza attılar şuana kadar. Diğer taraftan Beşiktaş da kaliteli yerli rotasyonu ve yüksek enerjisi ile Gaziantep’i zorlayacaktır. Ben koç Açık’ın öğrencilerinin bir kez daha kazanarak yollarına kayıpsız devam edeceklerini düşünüyorum. Alternatif olarak da yine Gaziantep savunmasına dikkat çekerek 150 civarındaki baremlerden alt seçeneğini öneriyorum. 

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.40
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Pesaro – Venezia İddaa Tahmini 18.09.21

Bologna’nın ev sahipliğinde oynanacak olan İtalya Süper Kupa çeyrek final mücadelesinde Pesaro Cumartesi saat 13:00’da …