Anasayfa / Darüşşafaka / Gaziantep – Darüşşafaka İddaa Tahmini 14.05.22

Gaziantep – Darüşşafaka İddaa Tahmini 14.05.22

ING Basketbol Süper Ligi play-off serisi ilk maçında Gaziantep Cumartesi saat 18:00’da Darüşşafaka ile karşılaşacak. Bets10 toplam sayı limitini 155.5 olarak açıklamışken İddaa ise henüz bu maça oran açmamış.

Gaziantep bu sezon ligin en istikrarlı ve en iyi basketbol oynayan takımlarından biriydi. Nitekim normal sezonu 4. sırada bitirirken 19 galibiyetle kulüp rekorunu da kırdı koç Açık’ın öğrencileri. Özellikle evlerindeki maçlarda sert ve disiplinli savunma yapan bir ekip konumundalar, ortalama 74 sayıya izin veriyorlar taraftaları önünde. Evlerindeki son maçta, 1 Mayıs’da konuk ettikleri şampiyon Efes’i de 78-69 ile yenerek bu performanslarının altını bir kez daha çizmişlerdi adeta.

Koç Ernak’ın Daçka’sı da ligimizin kaliteli ve pozitif basketbol oynayan takımlarından biri ki onlar adına da istikrar sözcüğünü cümle içinde bir çok kez kullanabiliriz rahatlıkla. Ligin en iyi savunma yapan takımlarından biri olduklarını biliyoruz ve bu performanslarını deplasman maçlarına da taşımayı bildiler sezon boyunca, ortalamada sadece 73.4 sayı gördüler potalarında evden uzakta. Son 3 deplasman maçlarında 141, 155 ve 156 sayı üretilmişti. 

Normal sezonu 4 ve 5. sırada bitirmiş iki takımın, sıralamadaki yerlerinin de gösterdiği üzere tam olarak iki denk gücün kapışmasını, çarpışmasını izleyeceğiz. Dolayısıyla ilk maçtan taraf bahsi almak kolay değil. Aralarında sezon içerisinde oynanan iki maçta da savunma performanslarının ön plana çıktığını görmüştük, birbirlerini deplasmanda yenmeyi başarmışlar ve bu maçlarda sırasıyla 140 ile 147 sayı üretilmişti sadece. Sezon boyunca ortaya koydukları savunma odaklı basketbolu play-off sertliğiyle beraber bu seride de bizlere hissettireceklerini, kemik seslerinin yükseleceği, düşük skorlu bir maç izleyeceğimizi tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: ALT (155.5) – 1.70
Güven Endeksi: 4Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Brujos de Guayama – Gigantes de Carolina İddaa Tahmini 22.05.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Brujos de Guayama Pazar günü saat 03:00’da Gigantes de Carolina ile …