Anasayfa / Basketbol Haber / Gigi Datome’den Hayat ve Basketbola Dair

Gigi Datome’den Hayat ve Basketbola Dair

Fenerbahçe‘nin İtalyan yıldızı Gigi Datome, yaz döneminde hem yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor hem de nevi şahsına münhasır doğasının bir getirisiyle de kültürel gezilerine, hayata dair görüşlerini bizlerle paylaşmaya devam ediyor.

Datome, Koreli/Romanyalı basketbolcu Sonia Ursu‘nun kişisel internet sayfası için özel bir röportaj verdi ve samimi açıklamalar yaptı.

İtalyan oyuncuya kariyerinde karşılaştığı en büyük mücadele, en büyük zorluk sorulduğunda Datome bu soruyu şu şekilde yanıtladı:

“(Genç takımlardan profesyonel seviyeye, milli takım düzeyine, EuroLeague ve NBA’e kadar) en büyük mücadelem hem basketbol seviyemi yükseltmek hem de gittiğim her seviyede iyi bir oyuncu olmak oldu. Neler yapabileceğimi gösteremediğim zaman zorluk ortaya çıkıyordu.”

Ayrıca hayatında büyük bir etkisi olan herhangi bir günden bahsetmesi istenen Datome, “Az sayıda böyle gün var. Bir çocuk bana benim gibi olmak istediğini söylemişti. En çok bunu seviyorum. Önemli bir maçtan önce takım toplantısı yapıyorduk ve o dönemki koçumuz da Bonicolli’ydi. Odada gergin bir hava vardı. Bizden çok daha düşük ücretlere Irak’ta çalışan otobüs şoförümüzden bahsetti. Adam patlayıcı malzeme taşıyan kamyonlar kullanıyormuş o dönemde. Bunu ailesinin paraya ihtiyacı olduğu için yapıyormuş. Hikayenin sonunda bize dedi ki: Bunları anlatmışken çıkıp oynayalım, en kötü ihtimalle kaybederiz. Bu da bana basketbolun hepimiz için önemli olduğunu ama sağlık ve aile gibi asıl önceliklerimizi unutmamamız gerektiğini öğretti,” dedi.

Daha sonra Datome’ye bilindik bir soru soruldu: “Sence dünyadaki en güzel şey nedir?”

Yanıtı ise kendisinden beklenecek kadar naif oldu:

“En güzel şey mutluluğu bulmak ve o mutluluğu, sizin mutluluğunuzdan ötürü mutlu olan insanlarla paylaşmak. Birisi ‘Mutluluk paylaşılmıyorsa gerçek değildir’ demişti.”

Son olarak insanlığa mesajının ne olduğu sorulan Datome, şu ifadeleri kullandı:

“Derin bir konu bu. (Gülüyor.) Herkesin sahip olduğu şeyden memnun olması. Hedefleriniz için çok çalışmanız. Ve başarılı olmazsanız da sorun yok, gittiğiniz yoldan, ilişkiler kurmaktan ve tanıştığınız insanlara yardımcı olmaktan, onlarla fikirlerinizi, değerlerinizi paylaşmaktan keyif almalısınız. Meraklı olmalı, her deneyimde yeni bir şey öğrenmeliyiz. Bir dostumuzla bira içmek, sevdiğiniz insanla konuşmak gibi küçük şeylerin tadını çıkarmalıyız. Yakınlarınızla veya yalnız da olsa bir seyahat olabilir. Anın tadını çıkarın. Sanırım çok fazla şey söyledim. (Gülüyor.)”

Kaynak: Eurohoops

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …