Anasayfa / Basquet Girona / Girona – Zaragoza İddaa Tahmini 12.05.24

Girona – Zaragoza İddaa Tahmini 12.05.24

İspanya Liga Endesa 34. ve son hafta mücadelesinde Girona Pazar günü saat 19:30’da Zaragoza ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de intobet toplam sayı limitini 167.5 olarak açıklamışlar. 

Girona son 3 maçını üst üste kazanmış formda ekiplerden birisi. Tabi bunun nedeni takımın üstündeki düşme stresinin kalkması ve rahatlaması oldu diyebiliriz. 13 galibiyetleri var ve ne play-off ne de düşme ile alakaları yok, dolayısıyla bir kez daha formalite maçın çıkacaklar ve ardından tatilleri başlayacak. Son 2 maçlarında galibiyetler dışında yüksek skorlar dikkat çekmişti, bize 188 sayı ve 164 sayı izletmişlerdi. 

Zaragoza ise rakibinin aksine son dönemde formsuz, 5 maçtan 4 tanesini kaybettiler. Ama buna rağmen topladıkları 12 galbiyetle onlar da düşme hattından uzak kalmayı başardılar. Rakiplerine benzer şekilde onların da ne play-off ne de alt sıralarla bir alakaları kalmadı. Bu nedenle bu formalite maçını oynayıp ardından tatile çıkacaklar. Son 2 maçlarında tempo odaklı basketbol ön plandaydı ve bize 170 sayı ile 161 sayı izletmişlerdi. 

İki takımın da ne düşme hattıyla ne de play-off yarışıyla alakaları yok. Dolayısıyla son birkaç maçtır olduğu gibi yine bir formaltie maçına çıkıyorlar. Bu bağlamda da koçların oyuncularına savunma konsantrasyonunu aşılaması mümkün olmayacaktır. Artık oyuncular vitrinde olmalarını bir kez daha değerlendirerek bireysel istatistiklerine odaklanıp gelecek sezonun transferi için reklamlarını yapmaya çalışacaklar. Bu ortamda da temponun yüksek olmasını, dolayısıyla bol skor izleyeceğimizi düşünüyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (167.5) – 1.68
intobet Oranı: ÜST (167.5) – 1.89
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

basketbol günün iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 30.05.24

Perşembe programında Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi, İspanya Liga Endesa, Fransa Betclic ELITE Pro A …