Anasayfa / NBA / Golden State Warriors – Boston Celtics İddaa Tahmini 06.06.22

Golden State Warriors – Boston Celtics İddaa Tahmini 06.06.22

NBA final serisi ikinci maçında pazarı pazartesiye bağlayan gece 03:00’da Golden State Warriors Chase Center’da Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa ve bets10 bu karşılaşmada ev sahibi aleyhine -1.5 sayılık handikap açıklamış.

Golden State Warriors final serisinin ilk maçında Stephen Curry’nin gayretlerine karşın son çeyrekte hücumda tamamen tıkandı. Curry 21’. İlk çeyrekte olmak üzere maçı 34 sayıyla tamamlarken onun oyunda olmadığı bölümlerde Warriors Jordan Poole ve Draymond Green ikilisinden istediği katkıyı bir türlü alamadı. Bilhassa dördüncü çeyrekte koç Steve Kerr 12 sayılık farka güvenip yıldız ismi kenarda unutunca Celtics’in tarihe geçen performansıyla maçı kaybettiler. Boston’un savunması karşısında Grizzlies ve Mavericks serilerinin aksine boyalı alanda üretkenlikleri çok azaldı.

Boston Celtics ise maça beklentilerin aksine oldukça tutuk başlamasına karşın oyundan hiç düşmedi. Özellikle dördüncü çeyreğin başında Jaylen Brown’un yaktığı ateşi, Al Horford ve Derrick White körüklerken Marcus Smart maça noktayı koydu. Takımın ana skoreri Jayson Tatum’un kariyerinin en kötü hücum performanslarından birini sergilemesine karşın White, Smart ve Horford üçlüsünden buldukları ekstra skorlarla geriden gelerek maçı kazanmayı başardılar. Bu üçlü yayın gerisinden 15/23 isabetle kendi standartlarının çok üzerine çıktı. Warriors karşısında özellikle Horford’un beş numara oynadığı dört kısalı düzenle fark yarattılar.

İkinci maç Golden State Warriors için karar niteliğinde olacak. Ne pahasına olursa olsun bu karşılaşmayı kazanmak zorundalar. İlk maçın büyük bölümünü önde götürmelerine karşın son çeyrek duvara çarptılar. Koç Steve Kerr, Kuminga ve Gary Payton II gibi isimleri Celtics’in atletizmiyle başa çıkmak için bu maçta rotasyona dahil edebilir. Boston Celtics ise alışılmadık bir ilk maç performansı ortaya koyarken son çeyrekte rakibi tamamen oyundan düşürdü. İkinci şans ve top kayıplarından üretilen sayılarda Warriors’ın gerisinde kalmalarına karşın yüksek yüzdeyle üçlük sokarak kazanmayı bildiler. Bu geceki mücadele Celtics’in ilk maçın aksine rol oyuncularından ilk maçtaki katkıyı alamayacağını düşünüyorum. Bu yüzden tercihimi ev sahibi ekibin aleyhine açılan handikaptan yana kullanacağım.

İddaa Oranı: MS 1 (h:-1.5) – 1.45

Bets10 Oranı: MS 1 (h:-1.5) – 1.62

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Golden State Warriors: James Wiseman

Boston Celtics: Robert Williams (belirsiz)Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Boston Celtics – Golden State Warriors İddaa Tahmini 09.06.22

NBA final serisi üçüncü maçında çarşambayı perşembeye bağlayan gece 04:00’da Boston Celtics TD Garden’da Golden …