Anasayfa / Alba Berlin / Gottingen – Alba Berlin İddaa Tahmini 26.01.19

Gottingen – Alba Berlin İddaa Tahmini 26.01.19

Almanya easyCredit BBL 18.hafta mücadelesinde Gottingen Cumartesi saat 20:00’da Alba Berlin ile karşılaşacak. Bets10 ev sahibi lehine 10.5 handikap belirlemişken İddaa ise handikapı 11.5 olarak açıklamış.

Gottingen ligin vasat takımlarından biri, 17 maçın ardından 6 galibiyette kaldılar ve hem düşme potasından hem de play-off resminden üçer galibiyet uzakta, tam ortada yer alıyorlar. Evlerindeki performansları da iyi değil, 9 maçtan sadece 3 galibiyet elde edebildiler. Son 5 iç saha maçlarından da sadece birini kazanabildiler. Son olarak evlerinde Bayern’e 13 sayı farkla yenilmişlerdi.

Alba ise son haftalarda aldığı istikrarsız sonuçlarla 11 galibiyette kaldı ve 4.sıraya kadar da geriledi. Deplasman karneleri ortalamanın üstünde, 7 maçtan 4 tanesini kazandılar. Son 2 deplasman maçlarını da kazanmışlardı, Oldenburg gibi iddialı bir takımı 9 sayı farkla geçerken, Eurocup’da da gruptaki sıralamayı ciddi şekilde ilgilendiren maçta Rytas’ı uzatma sonunda 8 sayı farkla geçmişlerdi. Takım olarak Siva’nın eksikliğini kapatmaya çalışıyorlar.

Gottingen kadro kalitesi ve oynadığı basketbol açısından yerini hakeden bir takım. Düşmeyi haketmiyorlar ama orta sıralar için bile yetersizler. Zaten evlerinde bile oynasalar maç kazanmakta zorlanıyorlar son haftalarda. Alba ise geçtiğimiz haftalarda yeteri kadar hata yaptı ve artık daha fazla üst sıralardan kopmak istemiyorlar, pek hata yapma lüksleri kalmadı. Bu maçta da deplasmanda olmalarına rağmen vasat rakibini çift haneli farklarla rahat bir şekilde yeneceklerini düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (-11.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (-10.5) / 1.69
Güven İndeksi: 7/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Kanada – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 21.08.19

Dünya Kupası‘nda mücadele edecek 2 takım Kanada ile Yeni Zelanda Avusturalya’nın ev sahipliğinde karşılaşacaklar. Çarşamba …