Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Güney Sudan – Ruanda İddaa Tahmini 25.02.22

Güney Sudan – Ruanda İddaa Tahmini 25.02.22

2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemeleri B grubu ilk maçında Güney Sudan Cuma saat 15:00’da Ruanda ile karşılaşacak. Rexbet ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.50 olarak belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Sudan son olarak AfroBasket’de boy göstermiş ve çeyrek finale kadar yükselerek önemli başarıya imza atmış ama orada şampiyon Tunus’a 80-65 ile yenilerek elenmekten kurtulamamıştı. Turnuvada takımın en önemli silahları olan Kuany, Acuoth, Abwok Deing’in yanı sıra eski Tofaşlı, Giessen’de iyi bir sezon geçiren Omot da kadroda olacak. Dolayısıyla koç Deng’in elinde yine iyi bir kadro var ve Afrobasket’deki başarılı performanslarını elemelerde de sürdürebileceklerini söylemek yanlış olmaz.

Ruanda ise Afrobasket’de ev sahibi olarak yer almış, bunu da iyi kullanarak son 16’ya kalmayı başarmışlar ama orada Gine’ye 68-72 ile kaybederek elenmişlerdi. Turnuvada takımın en önemli silahları olan Gasana ve Robeyns bu kez kadroda yoklar. Dolayısıyla koç Sarr’ın eli epey zayıflamış durumda. Almanya’nın Giessen takımından hatırlayacağınız Kendall Gray bu pencerede takımını sırtlamaya çalışacak. Ama tek başına işi kolay olmayacak. 

Sudan son dönemde Afrika kıtasının yükselişe geçen ekiplerinden biri. Eski NBA youncusu Ludon Deng’in koçluğunda Afrobasket’de yakaladıkları başarının tesafür olmadığını göstermek isteyecekler bu eleme maçlarında da. Evlerinde oynamanın avantajına sahip oldukları bu ilk maçta da önemli eksikleri bulunan Ruanda karşısında Kuany, Acuoth, Omot liderliğinde kazanacaklarını düşünüyorum. Ancak dominant bir galibiyet almaları kolay değil, Ruanda’nın savunma ve atletizm ile direnebileceğini öngörüyorum, bu nedenle de handikap riskine girmeden direkt galibiyetlerine yöneleceğim. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: MS 1 – 1.50
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Türkiye – Slovenya İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Türkiye Cuma günü saat 20:00’da Slovenya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine …