Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Günün İddaa Kuponu (2) 17.08.21

Günün İddaa Kuponu (2) 17.08.21

2023 FIBA Dünya Kupası ön elemeleri kapsamında Salı günü oynanacak maçlara dair en güvendiğim tahminleri sizler için seçtim, işte karşınızda Günün İddaa Kuponu. Herkese bol şanslar. 

Lüksemburg – Portekiz : ÜST (154.5) – 1.53 (İddaa) & ÜST (156.5) – 1.83 (Bets10)

Lüksemburg bu maçı kaybederse havlu atacak, Portekiz ise kazanması durumunda ilk 2 biletini yani elemelere katılma şansını kazanmış olacak. Bu nedenle iki takım adına da büyük önem taşıyan bir maç. Lüksemburg’un tempoyu ne kadar çok sevdiğini ve hücumda 75 baremine zorlanmadan ulaştığını ama savunmalarının da bir o kadar yumuşak olduğunu biliyoruz. Bu maçta varını yoğunu ortaya koymasını beklediğim Portekiz de son maçta devreye sokamadığı Delgado ile Borovnjak’ı rakibin zayıf savunması karşısında devreye sokup 80 baremini zorlanmadan geçecektir. Bu nedenle handikaplı Portekiz galibiyetinden önce ana tercihim üst seçeneği olacak. 

Slovakya – İsviçre : ALT (138.5) – 1.58 (İddaa) & ALT (136.5) – 1.92 (Bets10)

İki takım adına da çok kritik bir maç olacak. İsviçre’nin son maçı ve kaybetmesi durumunda elemelere veda edecek. Slovakya ise kazanırsa son maçta Makedonya ile liderlik mücadelesi verecek, yani eleme biletini garantilemiş olacak. Bu nedenle de oyuncuların üstündeki stres ve baskının en üst noktlarda olacağını söylemek yanlış olmaz. Bu baskı da zaten hücumda zorlanan takımların performanslarının daha da düşmesine, savunmaların daha da sertleşmesine neden olacaktır. İki takımın da 70 sayının altında kalmasını beklediğim maçta ana tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

Danimarka – İzlanda : MS 2 (-6.5) – 1.50 (İddaa) & MS 2 (-8.5) – 1.92 (Bets10)

İki takım arasında hem kadro kalitesi anlamında kağıt üstünde hem de son maçlarda sahada oynanan basketbol seviyesi anlamında net farklar var. İzlanda, Hlinason’u boyalı alanda verimli kullanabilirse neler yapabileceğini Karadağ karşısındaki son maçta gördük. Bu maçta da Danimarka karşısında onu iyi kullanacaklarını, dışarıdan da keskin şutör Fridriksson ile etkili olarak galibiyete ulaşacaklarını düşünüyorum. İlk maçta 21 sayı farkla yendikleri Danimarka karşısında bu maç için açılan handikapı geçmekte de sorun yaşamayacaklarını söyleyebiliriz. 

İddaa Oranı: 3.63
Bets10 Oranı: 6.75Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 13.09.21

Pazartesi programında FIBA Şampiyonlar Ligi elemeleri ve İtalya Süper Kupa kapsamında oynanacak maçlara dair en …