Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / Günün Karma Kuponu 07.12.18

Günün Karma Kuponu 07.12.18

Cuma programında her zamanki gibi yerel Avrupa liglerinde de maçlar var. Ben de sizler için bu maçlar arasından 4 tanesini seçerek Günün Karma Kuponu‘nu hazırladım. Herkese bol şanslar.

Kalev – Parma : ÜST (168.5) / 1.70 (İddaa) & ÜST (168.5) / 1.85 (Bets10)

İki takım da normal şartlarda tempoyu seven oyunculardan kurulu ve rakipler de buna çanak tutunca skor potansiyelleri daha da artıyor. Bu maçta da savunmaların pek ön planda olacağını düşünmüyorum. İki takımın da yüksek tempoda, erken top kullanacaklarını ve bunun da skoru yukarı çekeceğini, kazanan takımın 90 sayının altında kalmayacağını tahmin ediyorum. Bu nedenle de tercihim üst seçeneği olacak.

Arka Gdynia – Lublin : ÜST (168.5) / 1.70 (İddaa) & ÜST (167.5) / 1.79 (Bets10)

Arka Gdynia son maçlarda ritmini buldu ve yüksek skorlara rahatlıkla ulaşabiliyor. Açık alanı kullanmayı seven ve erken top kullanan oyunculardan kurulu bir ekip, diğer taraftan savunmada da mesai harcamayı pek sevmiyorlar. Rakip Lublin de kendilerine benzer bir tarza sahip olduğu için bu maçta temponun genelde yüksek seviyelerde kalacağını ve bunun da maçı bol skorlu bir mücadeleye taşıyacağını düşünüyorum.

Fos Sur Mer Basket – As Monaco : MS 2 (+6.5) / 1.70 (İddaa) & MS 2 (+6.5) / 1.68 (Bets10)

Fos Sur Mer her ne kadar son maçlarda biraz daha iyi dirense de bu onların ligin vasat takımlarından biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Deplasmanlarda sorun yaşayan ve artık çıkışa geçmek isteyen Monaco’nun şiddetle bir galibiyete ihtiyacı var. Milli takım arası ile birlikte fiziksel olarak da tazelendiler ve deplasmanda maç kazanmaya başlamak için karşılarındaki rakip de gayet uygun seviyede. Koç Filipovski ve öğrencilerinin handikapı aşarak rahat bir galibiyet alıp çıkışa geçeceklerini düşünüyorum.

Alba Berlin – Frankfurt : ÜST (164.5) / 1.70 (İddaa) & ÜST (163.5) / 1.71 (Bets10)

Alba Berlin kadrosundaki eksikler nedeniyle savunmada problemler yaşasa da hücum verimliliğinden pek bir şey kaybetmiş değiller. Clifford, Sikma, Thiemann ve Giedraitis gayet etkili oynuyorlar. Frankfurt da Heslip liderliğinde erken ve çok top kullanan bir takım, yüksek tempoyu seviyorlar. Yani Alba Berlin’in tarzına uygunlar. Takımların birbirlerini savunma ile değil hücum performansı ile tartacağını düşündüğüm bu maçta bol skor bekliyorum.

İddaa Oranı: 8.35
Bets10 Oranı: 9.51Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 17.06.19

Pazartesi programında Avrupa liglerinden final serisi maçları bizlerle olacak. Ben de sizler için bu maçlar …