Anasayfa / NBA / Günün NBA Kuponu 10.07.22

Günün NBA Kuponu 10.07.22

NBA Yaz Ligi’nde heyecan bugünün iddaa bülteninde yer alan 8 maçla sürecek. Ben de sizler için bu gecenin maçlarından güvendiğim 4 tercihi derleyerek günün NBA Kuponu olarak paylaşıyorum. Dün maalesef tahminler oldukça kötü sonuçlandı. Umarım bu gece şans bizimle olur. Herkese iyi bayramlar.

Utah Jazz – Atlanta Hawks MS 2 – 1.61 (İddaa) & MS 2 – 1.80 (Bets10)

Utah Jazz evinde oynadığı üç Yaz Ligi maçını da kaybetti şu ana kadar. Şimdi Vegas’ta rakipleri Atlanta Hawks ile karşılaşacaklar. Atlanta’nın kadro kalitesi bana göre Jazz’a oranla daha iyi. Bilhassa oyun kurucu pozisyonunda Sharife Cooper ile rakibe üstünlük kurmalarını bekliyorum. Utah Jazz geride kalan maçlarda boyalı alanı savunmakta zorlandı. Bu yüzden bu geceki mücadelede deplasman statüsündeki Atlanta Hawks’ı galibiyete daha yakın görüyorum.

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers MS 1 – 1.42 (İddaa) & MS 1 – 1.62 (Bets10)

Memphis Grizzlies’ı daha önce Yaz Ligi’nin Salt Lake ayağında izleme şansı bulmuştuk. Kadroda iki deneyimli ismin dışında üç tane yetenekli çaylağa sahipler ve oldukça tempolu oynuyorlar. Los Angeles Clippers karşısında da maçın favorisi konumundalar. Clippers Grizzlies karşısında maça tutunmak için mutlaka Brandon Baston ve Jay Scrubb’ın skorer ihtiyaç duyacaktır. Daha derin bir rotasyona sahip Grizzlies’in rakibi karşısında maçı kazanmasını bekliyorum.

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder MS 2 – 1.54 (İddaa) & MS 2 – 1.74 (Bets10)

Houston Rockets ciddi anlamda oyun kurucu eksikliği çekiyor. Ty Ty Washington Yaz Ligi’ndeki ilk maçında çift haneli skor katkısı verse de takımı organize etme bahsinde başarılı değildi. Josh Christopher ise sırf kendi skoruna oynayan bir oyuncu profili çiziyor. Oklahoma City Thunder hem kadro derinliği hem de oyun kurucu anlamında rakibinden bir gömlek üstün. Josh Giddey bu seviyelerde yetenek seti ve tecrübesiyle fark yaratıyor. Bu gece onun liderliğinde Rockets karşısında kazanmalarını bekliyorum.

Portland Trail Blazers – New Orleans Pelicans MS 2 (h:+1.5) – 1.59 (İddaa) & MS 2 (h:+1.5) – 1.91 (Bets10)

Portland Trail Blazers ilk maçında güçlü Pistons karşısında iyi dirense de çok fazla top kaybı yaptı. Keon Johnson ilk maçın sivrilen ismiydi. New Orleans Pelicans ile aralarında fazla kalite farkı yok. Fakat bana göre Pelicans’ın Yaz Ligi kadrosunda yer alan çaylaklar rakibe oranla daha kaliteli. Özellikle Dyson Daniels ve Dereon Seaborn ile fark yaratmalarını bekliyorum. Sezonun son bölümünde çıkış yakalayan Trey Murphy gibi bir şutöre de sahipler. Blazers karşısında en azından lehlerine açılan handikapta kalacaklardır.

İddaa Oranı: 5.60

Bets10 Oranı: 9.69Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Indiana Pacers – Phoenix Suns İddaa Tahmini 18.07.22

NBA Yaz Ligi’nde Indiana Pacers ile Phoenix Suns pazarı pazartesiye bağlayan gece 00:30’da Thomas&Mack Center’da …