Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Gürcistan – Hollanda İddaa Tahmini 24.08.22

Gürcistan – Hollanda İddaa Tahmini 24.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri 2. tur L grubu ilk maçında Gürcistan Çarşamba günü sat 18:00’da Hollanda ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 10.5 handikap belirlemişken intobet ise handikapı 11.5 olarak açıklamış.

Gürcistan koç Zouros yönetiminde beklentilerin altında kötü bir hazırlık dönemi geçirdi. En çok hazırlık maçı yapan takımlardan biri oldular ama oynadıkları 6 maçı da kaybettiler. Son olarak Akropolis Turnuvası’nda denk rakiplerinden Polonya’ya 76-87 ile kaybederek hayal kırıklığı yaratmışlardı. Ellerinde devşirme McFadden, tecrübeli uzunlar Shengelia ile Shermadini ve NBA’de boy gösteren Mamukelashvili var. Bir diğer NBA oyuncusu Bitadze de FIBA’nın resmi sitesimnde 12 kişilik maç kadrosuna dahil edilmiş durumda, hazırlık maçlarında ondan faydalanamamışlardı. 

Hollanda ise kıtanın zayıf halkalarından biri. Nitekim elemelerdeki ilk tur grubunda da hiç galibiyet alamamalarına rağmen Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası ihraç edilmesiyle beraber ikinci tura yükselmişlerdi. Koç Buscaglia’nın öğrencileri hazırlık döneminde oynadıkları 5 maçı da kaybederek bu durumlarını sürdürdüler. Son maçta konuk oldukları güçlü rakipleri Litvanya’ya karşı hiç direnememişler ve 94-68 gibi kalp kırıcı bir skorla yenilmişlerdi. 

İki takım da hazırlık dönemini kötü geçirdi ve hiç maç kazanamadılar. Ama hem kadro kalitesi hem de tecrübesi seviyesine bakınca Gürcistan bir adım önde ki bir de evlerinde oynamanın avantajına sahipler. Özellikle pota altında Shermadini, Shengelia, Mamukelashvili ve Bitadze gibi kaliteli uzunlarıyla Hollanda’ya net bir üstünlük kuracaklarını ve çift haneli farklarla net bir galibiyet alarak ikinci tura başlayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-10.5) – 1.51
intobet Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.76
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tofaş İddaa Tahmini 04.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Tofaş …