Anasayfa / FIBA Europe Cup / Hapoel Haifa – Kauhajoki Karhu İddaa Tahmini 10.01.23

Hapoel Haifa – Kauhajoki Karhu İddaa Tahmini 10.01.23

FIBA Europe Cup J grubu 3. hafta mücadelesinde Hapoel Haifa Salı günü saat 19:00’da Kauhajoki Karhu ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.40 olarak açıklamışken Hovarda ise oranı 1.58 olarak belirlemiş.

Haifa gruptaki ilk 2 maçını kazandı ve ilk 2 sıra yani üst tur için önemli bir avantajı koydu cebine. Son olarak 21 Aralık’da konuk oldukları Levice’yi zor da olsa 91-93 ile geçmişlerdi. Ardından ligde üst üste 3 maçlarını kaybettiler ama son maçta konuk oldukları Euroleague ekibi Maccabi karşısında çok iyi basketbol oynayıp beklenmedik şekilde direnmişler ama iki uzatma sonunda 108-104 ile kaybetmişlerdi. O son maçta Hickey 30 sayı, 9 asist ile yıldızlaşırken, Allen 22 sayı, 6 ribaund ve Upson 21 sayı, 9 ribaund ile öne çıkan diğer isimlerdi.

Finlandiya temsilcisi de ilk 2 maçını kazandı, onlar da ilk 2 sıra yani tur bileti için önemli bir avantaj sağladılar kendilerine. Son olarak deplasmanda Budivelnik’i 65-72 ile yenmeyi bilmişlerdi. Yerel ligde oynadıkları son 2 maçlarında ise deplasmanda mücadele etmişler, Honka’ya 7 sayı farkla kaybederken, orta sıra ekiplerinden Kouvot’u ise 14 sayı farkla rahat geçmişlerdi. Kaukainen 20 sayı, 5 asist, Crockett 17 sayı, 11 ribaund ve Skinner 16 sayı, 5 asist ile o maçta öne çıkan, galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. 

İki takım arasında bir denklik olduğunu düşünmüyorum. Haifa’nın elinde daha kaliteli ve kariyerli yabancı oyuncular var. Son maçta Euroleague ekibi Maccabi’ye deplasmanda olmalarına rağmen ne kadar iyi direndiklerini görmüştük. Şimdi kendi sahalarında, grup liderliği maçında Karhu karşısında sürprize izin vermeyeceklerini, Hickey, Allen, Upson üçlüsünün liderliğinde galibiyete ulaşacaklarını düşünüyorum. Yine de handikap riskine girmeden, direkt galibiyetlerine yöneleceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.40
Hovarda Oranı: MS 1 – 1.58
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL iddaa tahmin ve analizleri

FC Bayern Munich – Telekom Bonn İddaa Tahmini 05.02.23

Almanya easyCredit BBL 19. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich Pazar günü saat 22:30’da Telekom Bonn …