Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / HDI Sigorta Afyon Belediyespor – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 01.12.21

HDI Sigorta Afyon Belediyespor – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 01.12.21

ING Basketbol Süper Ligi 10. hafta mücadelesinde HDI Sigorta Afyon Belediyespor Çarşamba saat 20:00’da Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacak. Rexbet ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça henüz oran açmamış.

Afyon ligimizin en düşük bütçeli takımı ama buna rağmen şuana kadar iyi bir direnç örneği gösterdiler mütevazi kadrolarıyla. Evlerindeki son 2 maçta, hedef maçlarda, denk rakipleri Büyükekmece ve Petkim’i çift haneli farklarla geçerek 8 maçta 3 galibiyete ulaşarak düşme potasından bir adım da olsa uzak kalmayı başardılar. Ancak takımda finansal problemler boy göstermeye başladı. Kur etkisini ilk hissetmeye başlayan takım oldular. Kulübün bu kez kapanma tehlikesi içinde olduğu, sezonu tamamlamalarının zor olacağı gelen haberler arasında. 

Bahçeşehir ise ligimizin yükselen değerlerinden biri. Son haftalarda istediklerini alamadıkları için 9 maçın ardından 4 galibiyette kaldılar. Son 2 deplasman maçlarında play-off yarışındaki denk rakipleriyle karşılaşmışlar, Telekom’u son topta 1 sayı ile geçerken, Daçka’ya ise bu kez son topta 2 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Milli ara öncesi ligin bir diğer zayıf ekibi Petkim’i konuk etmişler ve tam 25 sayı farkla geçerek ne kadar formda oldukların göstermişlerdi. Kartal ile Williams’ın bu maçta oynaması beklenirken Muhammed’in sakatlığı devam ediyor. Bu arada Milano’ya transferi konuşulan Bentil ile ilgili taraflardan resmi bir açıklama gelmedi. Ama halihazırda 6 yabancıları bulunduğu için bu maçta oynamaması şaşırtıcı olmaz. Resmi olmayan haberlere göre maç günü Milano’ya uçuyor. 

İki takım arasında sadece kağıt üstünde değil sahada oynanan basketbol anlamında da ciddi farklar var. Afyon evinde iki denk rakibini yenmiş olsa da burada konuk ettikleri tek ciddi rakip olan Telekom karşısında ise hiç varlık gösteremediklerini, 19 sayı fark yediklerini hatırlatalım. Bu maçta da Smith, Hall, Solomon gibi formda isimleri ile iyi basketbol oynayan, istim üstündeki Bahçeşehir karşısında şansları olacağını düşünmüyorum. Bahçeşehir’de Bentil oynasa da oynamasa da bu deplasmandan handikapı aşarak üstünlük kuracaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Euroleague iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Real Madrid İddaa Tahmini 28.01.22

Turkish Airlines Euroleague 23. hafta mücadelesinde AS Monaco Cuma saat 21:00’da Real Madrid ile karşılaşacak. …